בס"ד

הגענו לפרשיות של חלומות. החלומות של יוסף, החלומות של שר המשקים ושר האופים ובשבת קודש החלומות של פרעה. מתברר שחלומות משפיעים המון על המציאות, וכמו שחז"ל הקדושים מלמדים אותנו, מאוד חשוב לפרש אותם נכון, כי "הכל הולך אחר הפה", ויוסף הצדיק, שכל כולו מתבטל להשם יתברך: "לאלוקים פתרונים, ספרו נא לי", "בלעדי, אלוקים יענה את שלום פרעה", "את אשר האלוקים עושה הגיד לפרעה" – הוא (יוסף הצדיק) מקבל את הסייעתא דשמיא לפרש את החלומות, ומתוך כך מתקיים כעין "צדיק גוזר והקב"ה מקיים".
השפת אמת כותב על חלומות פרעה: מה בלע את מה? הרע בלע את הטוב. מה בלוע במה? הטוב בלוע ברע. מכאן יוצא יסוד לכל החיים שלנו: תמיד כשרואים ופוגשים רע, עלינו לזכור שכל מה שמחיה את הרע, זה הטוב שבלוע בו, כי אם לא היה טוב שבלוע ברע – לא היה קיום לרע!
ומוסיף השפת אמת ומעצים את חידושו: ואפילו שיש רע כזה גדול, שהרע בולע את הטוב, רע עצום, אין אור בקצה המערה, חושך גמור – "לא נודע כי באו אל קרבנה ומראיהן רע כאשר בתחילה" – לא להיבהל! לא לפחד! להיות עם השם יתברך ולהיות בטוחים בו לחלוטין, כי כל מה שמחיה את החושך הנורא הזה, זה האור העצום שנמצא בהסתר גמור, "ואפילו בהסתרה שבתוך הסתרה" בוודאי גם שם נמצא השם יתברך הטוב ומטיב לכל וחפץ אך ורק בטובתנו הפרטית והכללית, בגאולתנו הפרטית והכללית, ועלינו לקוות לה', לחזק ולאמץ את לבבנו ולקוות לה'!!
הוודאות בדברי נביאים אמת וציפיית הישועה בימינו, היא הכוח המחיה אותנו. ישראל קדושים מקבלים כוחות עצומים מידיעת העתיד השלם לכל הסיבובים, הקשיים, הצרות והמניעות שאנו חווים בהווה.
וחייבים לחלום!
וחייבים לספר את החלומות!
וחייבים לפתור את החלומות בציפייה לטובת השם יתברך שתתגלה במהרה.
ואני בחלומי רואה פקודות מטכ"ל:
א. חייל! שפר הופעתך הרוחנית והאלוקית!
ב. בכל כניסה לבסיס או מוצב, שלט ענק: "כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך".
ג. שק"מ או כוורת ללא מוכרים – חיילים נכנסים, קונים ומשלמים לבד, מכניסים לקופה כסף, ובסוף היום, לא רק שלא חסר, יש פלוס של כמה שקלים, כי היה חסר עודף.
ד. ישיבות מטה של כל הפיקוד הבכיר והזוטר מתחילות ברבע שעה של לימוד חפץ חיים ושמירת הלשון.
ה. חיילים בדרך הביתה, מחכים להם רכבים של מתנדבים מכל הארץ עם שמות ומספרי פלאפון שמראש כבר החייל יודע, כדי שלא יגיעו מתנדבים לא רצויים, ודואגים להביא את החייל עד הבית ומביאים לו שי קטן לשבת קודש על מסירות נפשו.
ו. חובת מקווה טהרה לגברים בכל בסיס:
המפקד: צפרא טבא חיילים, פתחו שעון: יש לכם 55 דקות – 10 דקות מקווה, ו-45 דקות תפילת שחרית – סוף זמן ח' פלוגתית.
ז. לפני כל חג מתארגנים כל החיילים לקניית שי מיוחד לכל הנג"דים: מטבח, אפסנאות, חימוש, קשר…
לכל נהגי הטיוליות
לכל החיילים הבודדים
ולכל מי שיש לו בעיות ת"ש – פשוט הכרת הטוב ואהבת חינם שמתפרצת ועוטפת את כל החיילים ואת כל צה"ל והופכת את כל המדינה להיות מוכנה לגאולה השלימה ולהתקיימות דברי הנביא ישעיה: "לא ישא גוי אל גוי חרב ולא ילמדו עוד מלחמה… וכתתו חרבותם לאתים וחניתותיהם למזמרות".
כן אחים אהובים! אני חולם! כולנו נחלום!
מצווה לספר את החלומות האלה ולדבר עליהם כמה שיותר.
"ואביו שמר את הדבר" – אבא שבשמים ממתין ומצפה שכך יהיה, ובעזרת השם ובעזרתנו כך ממש יהיה בקרוב ממש!
בזכות ימי חנוכה הקדושים, נזכה לראות בעינינו במהרה צבא שהוא המשך ישיר של קדושת בית חשמונאי הכהנים – "מי לה' אלינו"!!!

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן