בס"ד

ברוך הוא וברוך שמו, איזה חיילים צדיקים יש לנו. אין עוד צבא כזה בעולם כולו! חיילים שהטהרה כל כך חשובה להם: טהרת הלשון, טהרת העיניים, טהרת הברית, טהרת המחשבות, פשוט פלאי פלאות.
פעם למדתי שיש ארבעה מצבים שבהם אנשים מכורים רצים להתמכרות שלהם יותר:
ראשי תיבות עכב"ר:
עייף
כועס
בודד
רעב
אנחנו צריכים להתאמץ כמה שיותר לתת מענה בחבורות של עבודת ה' יתברך לכל ארבעת המצבים הללו:

 1. מי שמרגיש עייף – לעזור לו להשלים שעות שינה, להחליף אותו בשמירה, לתת לו איזו פחית קרה ודבר תורה משמח, ואולי אפילו לנסות לרקוד איתו ריקוד קטן.
 2. מי שמרגיש כועס – "דאגה בלב איש ישיחנה ודבר טוב ישמחנה", לגשת ולדבר עם החבר, לשמח לו את הלב על ידי הקשבה אמיתית ונתינת דברים טובים שיכולים לרצות אותו. צריך להתפלל לה' יתברך שייתן לנו תמיד רעיונות יצירתיים, רעיונות שגורמים גם לכועסים לחייך בסוף.
 3. מי שמרגיש בודד – שיהיה לו תמיד את המספר שלי, ובלי להתלבט, ובלי לחשוב: "אולי אני מפריע לו", "הוא עסוק", "יש לו אלף דברים על הראש", "הוא רב", "יש לו משפחה וילדים", "הוא עסוק בדברים יותר חשובים", "מה אני אגיד לו", "מה הוא כבר יחדש לי", "להתקשר בשעה כזאת"…, "הוא גם ככה כמעט בטוח לא יענה לי…" מלא מלא סברות חכמות יש ליצר הרע כדי שתמשיך להרגיש לבד, מתוסכל, כועס על עצמך וחצי או כמעט לגמרי מיואש.
  אח שלי! קח את הפלאפון, תחייג: 054-2127666 – לא עניתי, שלח גם הודעת טקסט וגם הודעת וואצאפ ותכתוב מכל הלב מה אתה מרגיש, אני אעשה כל מאמץ לענות לך מיד, ואם אין לי אפשרות, אחזור אליך בהודעות או בטלפון מיד כשאתפנה. נתחזק ביחד ב"כל דרכיך דעהו"!
  אני מאמין באמונה שלמה שככל שיהיו יותר טלפונים, יותר הודעות ויותר קשר עם עוד מאות חיילים, פשוט נצליח ליצור מהפכה, שיהיו אלפי רבנים ותלמידים, ראשי ישיבות וראשי מכינות מכל הארץ, שידעו שיש תמיד קו פתוח להתחזק בעבודת ה' יתברך.
  זה לא דבר חריג, זה לא רק לחלשים, זה לא רק לאנשים עם בעיות, זה לא צריך להיות בסתר, זה צריך להיות "ברוב עם הדרת מלך" – אני רוצה להיות חלק מחבורות של עובדי ה' יתברך בכל הארץ, זה לא רק כדי לסור מהרע, אנחנו רוצים להוסיף טוב וטהרה במסירות נפש, לקרוא בשם ה' בקול גדול, להיות זמינים לרעיונות טהורים וקדושים של חברים ולעזור לממש אותם, להגשים חלומות טהורים, להפיץ תורה בכל אתר ואתר.
 4. מי שמרגיש רעב – להשיג לו אוכל, לקנות לו משהו משביע וטעים או להכין לו משהו, או לפחות לנסות לרוץ בשבילו במסירות נפש ולהגיד לו: "אחי, אני אעשה הכל בשביל לתת לך להכניס משהו לפה".
  "רחמנא ליבא בעי" – ה' יתברך את הלב רוצה, וגם האחים שלנו, וגם אנחנו בעצמנו, בעיקר רוצים את הלב של ההורים, האחים והחברים שלנו. אם נרגיש כולנו, בכל הסביבה, שכולם מוכנים לתת לנו את הלב שלהם בשביל לעשות לנו טוב, זה פשוט ירים אותנו, כל היום נהיה בשמחה, "וכמים הפנים לפנים, כן לב האדם לאדם" – כשאדם הולך עם לב שמח ובטוח בה' יתברך ובכל משרתיו, הוא גם יודע ורוצה ונותן גם את הלב שלו לכל הסובבים אותו, ואז נוצר קידוש ה' עצום מכל האחדות הנפלאה הזאת שמחברת את כל ישראל קדושים יחד.
  זהו, אחים יקרים ואהובים!
  אני מאמין באמונה שלמה שאם כולנו נצליח להמשיך לינוק כוחות מאברהם אבינו שחי בקרבנו, אנחנו פשוט צועדים לקראת קומה חדשה ונפלאה של הפצת תורה וטהרה שלא הייתה כמותה בעולם.
  מאות ואלפי חבורות קודש המפוזרות בכל הארץ והתוועדות אחת לשלושה חודשים ביחד באולם גדול עם גדולי הרבנים וראשי הישיבות.
  וואוו, אני כל כך מתפלל שזה כבר יהיה, חייבים להתאגד, צריך שיהיו נציגים בכל הארץ שיביאו עוד חבר או שניים ולאט לאט נגדל ונגדל ונגדל ונחיה חיים שלמים למען שמו הגדול הנקרא עלינו, ובעזרת ה' נזכה להקים משפחות עם ילדים טהורים שמגיל אפס כבר יהיו חלק מחבורות של עובדי ה' יתברך, וגם להם יהיה רב, כן, לילדים הקטנים. השבוע היה יום פטירתו של האדמו"ר מפיאסצנה זצ"ל שהוא היה הרב והאדמו"ר של כל הילדים הקטנים, האדמו"ר זצ"ל היה אומר שהמבוגרים יצליחו להסתדר, אבל מי יהיה הרבי של הילדים וידריך אותם להיות טהורים ובוערים בעבודת ה' יתברך?

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן