בס"ד

שבת, 13 אפריל, 2024
הכי עדכני

1. "מחיילי יותר מכולם" – ה' יתברך זיכה אותך להיות מפקד, זה סימן שאתה מסוגל וראוי להיות עם חיילים שונים ומגוונים וללמוד בשמחה מכולם, למצוא בכל אחד מהם את הנקודה האלוקית המיוחדת והמאירה שלו ולאמץ אותו באופן אישי.
2. אהבה שאינה תלויה בדבר – החיילים יודעים ומרגישים מצוין איזה מפקד אוהב אותם ומאמין בהם באמת וללא שום תנאי, ואיזה מפקד אוהב או מאמין רק אם החיילים עושים בדיוק מה שהוא אמר להם!
3. "לכל זמן ועת" – מפקד חייב לדעת שבזמן עבודה ואימונים ופעילות מבצעית – עובדים קשה ובמקצועיות ללא שום פשרות, אבל בזמן ת"ש ומנוחה, מפקד חייב לתת לחיילים שלו את הלב, לשבת ולדבר אתם בגובה העיניים, לכבד אותם ולהתייחס אליהם כאחים ממש, ולפעמים גם כבנים ותלמידים. לפעמים – צריך גם לדעת להתבטל לפניהם כמו שמתבטלים לפני רבנים ותלמידי חכמים.
4. אף אחד לא נוגע בחיילים בלי רשות שלך – זה חשוב מאוד, טיפ מיוחד ועצה נפלאה. החיילים שלך צריכים להרגיש שאתה יודע עליהם הכל ודואג להם בכל מקום שהם נמצאים: בבסיס, בשטח, בהפניה, בתורנות מטבח, רס"ר או רס"פ, בשמירה או במד"ס.
זה כל כך חשוב למצוא את הדקה שאתה קופץ למטבח, לרס"ר, לרס"פ או לשמירה ושואל את החייל שלך איך הוא מרגיש. זה כל כך חשוב שהחיילים שלך יפנימו שאתה מנהל רישום מדויק בפנקס הקטן שלך, וככה ברוב המקרים תצליח למנוע כל מיני אי־נעימויות של חיילים שמרגישים מסונג'רים סתם.
5. אתה מגדל את ר' אריה לוין הבא! יש משפט ידוע של קצינים בכירים בקורס מ"כים ובקורס קצינים שאוהבים להגיד לצוערים: "אתם הולכים לגדל את הדור הבא של הלוחמים…" אני אוהב להגיד לצוערים: "אתם הולכים לגדל את הדור הבא של הצדיקים ותלמידי החכמים" – מפקד טוב וישר שמשתוקק לדבוק באלוקים חיים ומתייחס לחיילים כבני מלך מלכי המלכים ומתאמץ לטהר את מידותיו, מצליח לאט לאט להוכיח לחייליו שאפשר בעולם הזה להיות צדיקים, ישרים וגומלי חסדים, אוהבי ה' יתברך, התורה וישראל באמת. ההשפעה העצומה של מפקד כזה ממשיכה עם החיילים שלו גם שנים ארוכות אחרי שהוא והם ישתחררו מהצבא.
6. "אמור מעט ועשה הרבה" – תכל'ס, לאף אחד אין כוח לשמוע אותך חופר ומברבר. הכי טוב זה להיות שותק ומברבר עבודה. זה יוצר קידוש ה' עצום, שבזמן שמפקדים אחרים מתלוננים ומתמהמהים לעשות דברים, אתה כבר התחלת לקצר תהליכים ולצמצם פערים. זה גם נותן לחבריך המפקדים הרבה כוח כשהם רואים אותך ומפנימים שמעשה אחד שווה יותר מאלף מילים.
7. מכתבים אישיים – פלאי פלאים! יש חיילים שבחיים לא כתבו להם מכתב אישי. החיילים יודעים ומרגישים שהשקעת מזמנך החופשי כדי לתת להם הרגשה טובה ולחזק את המוטיבציה שלהם. זה פשוט מרגש לפגוש חייל שלך אחרי עשר שנים, ופתאום הוא מוציא מהארנק שלו מכתב קטן שכתבת לו, והוא מספר לך שהמכתב הזה הולך אתו ומשפיע לו על החיים עד היום.
8. תהיה יצירתי בעבודת ה' יתברך – תציע לחייליך ללכת בסופי שבוע ולשמח לשעה אחת ילדים בבית חולים ולחלק להם סוכריות על מקל, לשמח יתומים, לעזור לנזקקים, לשמח את ההורים, לעזור לחברים עם בעיות ת"ש ולהזמין חיילים בודדים שחשוב שירגישו שכולם חוטפים אותם ורוצים בהם, כמו יהלומים…
שם שמיים יכול להתאהב על ידינו בהיותנו מפקדים, ויש המון דרכים לעשות זאת. חשוב מאוד להתפלל לה' יתברך שיאיר את עינינו תמיד וייתן בלבנו עצות טובות, שהמוח שלנו יחשוב בישרות ושנזכה לקרוא בשמו ולאהבה אותו יתברך כל הימים.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן