בס"ד

שבת, 13 אפריל, 2024
הכי עדכני
שיעור 5: שבעת כוכבי הלכת של שמש השינוי

שיעור 5: שבעת כוכבי הלכת של שמש השינוי

כולנו רוצים שינוי. אולם רעיון השינוי קל בתיאוריה וקשה בקרב. לכן תפקידנו להיות חוקרים של עצמנו, ללמוד מניסיוננו האישי מה גרם לנו בעבר להצליח להשתנות, ומכך להסיק אל העתיד. ישנם שבעה נושאים כלליים, שעיסוק בהם יגרה את הנפש להחליט להשתנות. אני רואה אותם כשבעה כוכבי לכת שבהירות אודותם תעצים את הפצעת שמש השינוי בחיי האדם.
כוכב 1: אמונת האדם בחיים: להביא את האדם להאמין שהעולם הזה, על כל הטוב והרע שבו, בעיקרו הוא טוב. "עולם חסד ייבנה". לאמן לחשוב תמיד חיובי. לראות את מחצית הכוס המלאה כהשקפה לא רק מועילה אלא גם נכונה יותר
כוכב 2: אמונת האדם בעצמו: לחזק את האדם ולמלא אותו באמון מלא ובריא בכוחותיו. קודם כל ברמת המחשבה – להבין שיש לו כוחות לשנות. שיאמין בטוב שבו ושהוא ראוי לטוב. להבין שכל דבר בחיים תלוי בו ובבחירותיו. זה כמובן ממשיך לתחום הרגשי. ככל שנשדר לו אהבה ואמון בכוחותיו כך הוא יאמין בעצמו וירוץ קדימה.
כוכב 3: העצמה אנרגטית של האדם: לאמן את האדם להיות במצב תדירי של חיוניות, מרץ, אומץ וגבורה. "נפש בריאה בגוף בריא". זה כולל הרגלי בריאות וכושר וגם סביבה מעודדת. לכך מצטרפת חשיבה החיובית, הממלאת רוח אופטימית ושמחה.
כוכב 4: ידע ולמידת האדם את עצמו: האדם יכיר את הכוחות עומדים לרשותו באופן טבעי, כי הכלים שאיתם יתבצע כל שינוי הם בעיקר כוחות האדם ודפוסי פעילותו. כמו כן הוא צריך להכיר את צרכיו, רצונותיו ואמונותיו כדי לדעת מה הוא רוצה ואיזה שינוי מתאים עבורו וימלא את שאיפותיו.
כוכב 5: ידע (בשילוב דמיון) מהי המטרה שאותה ירצה לכבוש: כדי לרצות לשנות דרושה התמקדות ביעד הסופי. אדם צריך להתמקד ולראות בעיני רוחו מהי המטרה הגדולה שלמענה הוא מוכן לזוז ולכבוש את ההר. כשהמטרה תהיה מנוסחת, בהירה, מפורטת ומלהיבה דיה – היא תהיה הדלק הטוב ביותר להנעת כל תהליך של שינוי.
כוכב 6: ידע אודות המציאות החיצונית: כדי להצליח לממש את רצונותיו של האדם במישור המעשי נעזר האימון במאגרי ידע מתחום הניהול והטכניקה: כיצד לאתר משאבים נכונים לכל תהליך, כיצד לנצל אותם בצורה נכונה וחסכונית, כיצד לאתר את הפעולות והמעשים שיביאו תוצאות, כיצד לנהל את הזמן נכון וכיצד למדוד כל דבר ולבקר כל תהליך עד למימושו המוצלח.
כוכב 7: הכרת המאיצים והמעכבים: לאתר מראש גורמים העלולים לחבל בתהליך השינוי ולהיערך בהתאם. לפעמים יהיו אלו מקורביו של האדם שיניעו אותו מלעשות שינוי. רוב המחבלים שוכנים בתוך נפש האדם עצמו, כדוגמת – פחדים, חסמים או תפיסות עולם מגבילות או מעוותות. מנגד יש לאתר כמובן אילו תמריצים, הפתעות טובות, טריקים ועזרים קיימים בסביבת האדם וניתן להיעזר בהם על מנת לחולל שינוי בקלות.
אלו שבעת הכללים המניעים כל תהליך שינוי ואימון – כעת נותר לפעול. כמאמר הלל: "ואידך, זיל גמור". האמינו ותתאמנו ובשרו בשורות ותמורות טובות.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן