בס"ד

נעליים נשמות ומה שביניהן

נעליים נשמות ומה שביניהן

נעליים.

העניין בחיים זה נעליים.

מאז שאני זוכר את עצמי אני מתעסק עם נעליים. אבא שלי מכר נעליים, סבא שלי מכר נעליים, וגם אני מוכר נעליים. יש לי יותר מ-10 זוגות נעליים. תחביב.

הדבר הראשון שאני מסתכל עליו זה נעליים, ואין לכם מושג כמה אפשר לדעת על אנשים רק מלהסתכל על הנעליים שלהם. אם אנשים היו יודעים כמה אני רואה דרך הנעליים שלהם הם היו הולכים יחפים, וזה לא הי' עוזר להם, גם ללכת יחף זו אמירה.

*

תסרוקות.

העניין בחיים זה תסרוקות.

כל החיים שלי עניין אותי השער של אנשים, ככה שהבחירה בספרות הייתה הכי טבעית שאפשר. בבוקר אני יכול לעמוד חצי שעה לסדר את השיער שלי, רק לוודא שאני בסדר.

אנשים אני מזהה דרך התסרוקות שלהם, וממש אפשר להכיר בן-אדם דרך התסרוקת שלו. אולי זה ישמע לכם מוזר, אבל הרושם הראשוני שלי מאנשים הוא התסרוקת שלהם, זה הדבר הראשון שתופס לי את העין. השיער.

*

אנרגיות.

העניין בחיים זה אנרגיות.

כבר די הרבה שנים אני מתעסק עם יוגה, מדיטציות וכאלה. משתדל לשחרר את הגוף שלי ולהתחבר לאני הפנימי שלי, לזמן אנרגיות חיוביות.

ממש אפשר להרגיש אנשים דרך האנרגיות שהם משדרים: אנרגיות חיוביות, אנרגיות שליליות. יש אנשים שממש אפשר להרגיש את הטוב שקורן מהם, ויש אנשים שממש אפשר לקלוט מהם את הכעסים, מתחים ועצבים.

אם אני נפגש עם מישהו ממש לא אכפת לי איך הוא נראה, אתם לא מאמינים כמה הגוף זניח ולא משמעותי, העיקר זה האנרגיות שלנו. לכן אני פשוט לא מתרכז בטפל אלא בעיקר.

*

אופי.

העניין בחיים זה האופי.

כבר הרבה שנים אני עסוק במימוש עצמי. לא בקטע של היי-טק, אלא בקטע של פיתוח האישיות שלי, מימוש הפוטנציאל העצמי שלי.

כדי להתמקצע בעניין הלכתי ללמוד פסיכולוגיה, וככל שאני מתקדם אני מבין שכל כך מיותר להסתכל על הגוף והמראה החיצוני. מאנרגיות וכאלה אני פחות מתרגש, אבל רגשות, מחשבות, ותכונות ממש מעניינות אותי. לקלוט את האופי של האדם שמולי, להתרשם ממה שמעניין אותו, ובעיקר ממי שהוא, מהמחשבות והרגשות שלו.

המפגש עם אנשים תמיד מאתגר אותי, אתגר חיובי. להצליח לקלוט בן-אדם מאחורי כל המסכות שעוטפות אותו, לבקוע את המסך של הגוף ושל הרושם הראשוני ולהגיע אל הגרעין הפנימי, אל האישיות, האופי. וזה מה שמרתק בעניין, כמה אנשים שונים אחד מהשני.

*

נשמות.

האמת היא נשמות.

אחרי הרבה שנים שאני משתדל לכוון את עצמי לרצון ה' הגוף כבר איבד את המשמעות שלו, הרבה שנים חינכתי אותו ללמוד שהוא לא בעל הבית. יש רק דבר אחד ששווה יחס – ה' יתברך. וההופעה של האלוקות בעולם היא נשמות ישראל.

אנשים אחרים הם אני בגוף אחר.

לא ברור לי שהבנתם. הנשמות כולן בשורשן הן אחת, כולנו ילדים של ה' יתברך באותו האופן, ואת כולנו הוא אוהב בשווה. רק שהגופים מחולקים, ואצל כל אחד מאיתנו יש ניצוץ אחר של הנשמה הגדולה הזו.

זו הדרך האמיתית להגיע לאהבת ישראל. כשהנשמה מתגלית ממילא אין פירוד אלא אחדות, אין אתה ואני אלא גילוי של האחד.

הגופים נפרדים, הנשמה אחת.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן