בס"ד

הרכב כמשל

הרכב כמשל

פעם שמעתי שההתנוצצות הראשונה שיש לך בראש, במחשבה – יש בה משהו מרוח הקודש, בין אם זה רעיון חדש, החלטה, שאיפה או רצון שמתעורר בך: לך על זה! אלא שאז נכנסים הספקות, "אסור לי, זה גדול עליי, זה לא ילך". נא להכיר: קולו של עמלק: "לא תצליח", "אתה קופץ מעל הפופיק".

הנה אנחנו בשבת זכור. "כשם שפעם בשנה עושים 'טסט' לרכב, כך פעם בשנה בחודש אדר אנחנו עושים 'טסט' לנשמה". מחדשים את הכוח שלנו להאמין בעצמנו, בשליחות שלנו. ראשית, בודקים את ה'ברקסים' – הכוח להתגבר על היצר, 'לבלום' את הפה כשצריך. מחליפים גומי ב'ווישרים' על החלון – הראיה שלנו מתחדשת, מתרגשים מחדש מהמתיקות שבעולם. גם את מיכל המים ממלאים. אלו הדמעות שלנו בתפילה, כשהלב, לב הבשר, מפכה. על פי רוב יש גלגל רעוע אחד להחליף – בודקים היכן נשחקנו בעבודת ה'. ומה עם 'כיוון פרונט' של ההגה? זה לימוד התורה, איך אמר לי אלון יופה, המתופף, "בתורה נהגה יומם ולילה" (חח), התורה היא ההגה.

ולמה תמיד מכשילים אותי בבדיקת האורות, גבוהים-נמוכים? יודעים מה? הם צודקים! אורות אחי, אורות! יותר מדי זמן וכבר השלמת עם המצב הזה של אדישות, שגרה. להיות, ככה, כבוי. מהר להחליף נורה!

בעוד אני מקווה שסיימנו את מסלול הבדיקה, "גש לעמדה שם!" צועק לעברי רפי המנהל, "צריך לבדוק פליטת עשן". זו הנשמה שלנו. לחדש נשימה עמוקה פנימה והחוצה, להרגיש את הצלילות שבאוויר – האמונה והביטחון בה'.

המראות תקינות? זו היכולת להביט אחורה ולצדדים, לעצור ולומר תודה לה' על כל חסד וחסד שעובר בדרכנו. כך אמר לי פעם בבדיחותא, יהושע החברותא: היה לי מורה לנהיגה, כל כך אובססיבי בעניין השימוש במראות. לפני ואחרי כל תזוזה התעקש שאסתכל – ימינה-שמאלה, קדימה-אחורה. ראיתי אותו בדמיוני, בביתו, מסתדר בבוקר מול המראה, מביט אחורה, לצדדים, אחר כך שוב לצד שמאל, ורק אז.. מתחיל להסתרק (חחח).

בחודש אדר מביאים חצי שקל למשכן. בניסן צריך לרוקן את הכסף שנשאר בקופות ולמלא אותן בשקלים החדשים שנתרמו. את הקרבנות החדשים מותר להביא רק מהתרומה החדשה. אי אפשר להתקרב לה' בשאריות של שנה שעברה. צריך חדש! לחדש כוחות. אל תגיש לי ביום שלישי טשולנט משבת (חח).

ומה לגבי המדבקה שמקבלים מרפי בסוף הטסט ומדביקים על השמשה? אתה יכול לנסוע! קיבלת תעודה: 'דבוק בה".

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן