לאורך כל חיינו אנו מחזיקות בהמון רצונות במקביל, אך העיקרי שבהם הוא הרצון לחיות את החיים. ומתוכו יוצאים כל שאר הרצונות שכולם נובעים מאותו המקור: הרצון להתקיים ולהגיע למימוש אישי.
ככל שנתבונן ונתחבר פנימה אל הלב שלנו, נוכל למצוא תשובות לכל השאלות שעולות לנו.
וכל תשובה שנמצא הינה גילוי מאת ה' יתברך.

ההבנה שהגילוי הפנימי שלי הינו גילוי האלוקות שבי, מכניסה חיות ורצון לעשייה.

העבודה החשובה ביותר כעת היא החיבור לרצון הפנימי ושימוש בכל מה שיכול להניע אותך אל עבר מימושו. אני מכירה את זה ממתאמנים ומעצמי, העבודה של הגילוי והחיבור אל הפנימיות – אל הלב טומנת בתוכה דברים מדהימים ומלהיבים,  אך אם לא מתבצעת 'עבודת חיזוק' דברים יוכלו להתמוסס בשגרה הדוחקת.

להלן מספר כלים שיעזרו לך להיות מחוברת תמיד לרצון בדרך למימוש:

1.      בהירות
על מנת לדעת שאנו במסלול הנכון אנו צריכות לראות באופן בהיר את המטרות, את הדרך ואת המשאבים. ראיה ברורה תקדם אותי ותשאיר אותי עם חיבור פנימי ללב שלי, לערכים שלי, לכוחות שלי ולרצון שלי.

2.      החלטיות
עברת כמה שלבים בדרך לגילוי: חיפשת סביבה שקטה, פינית זמן רגשי ופיזי, נטרלת רעשים והתבוננת עמוק פנימה. משמצאת – אחזי בנקודה הזו, אל תתני לה להתפספס ולהישכח.
גם אם את מוטרדת מההשלכות, דעי שיש מקום ללבטים אך אל תביאי את עצמך למבוי סתום ולנטרול העשייה.

3.      מיקוד ודבקות ברצון
לשים את הרצון לנגד עיניי תמיד, זה יגרום לי להתמקד בו ולהיות בתנועה מתמדת לעברה. דעי שבעבודת מיקוד ודבקות ברצון שלך את זורעת זרעים של מימוש.

4.      מנהיגות והנעה עצמית
בדרך בה אנו רוצים ללכת, מוליכים אותנו – דעי כי עבודת הרצון היא שלך, את צריכה להנהיג את עצמך להנעה ולעשייה, ובכך תאפשרי לקב"ה לסייע לך במלאכת הקודש של המימוש.

5.      מודעות
עלייך לדעת שאת בדרך. היאזרי בסבלנות, בלמידה ובציפייה, תוך כדי ערנות מתמדת לזיהוי המחסומים ונטרולם.

6.      תעוזה
לעיתים כל מה שמפריד בין רצוי למצוי הוא התעוזה. היי אמיצה והעזי.
אם הפחד מפריע לך, השתמשי בכלי הדמיון החיובי – זהו כלי בלתי מנוצח.

להחיות תמיד את הרצון, לדמיין אותו מתממש, לצייר תמונה מדויקת המכילה את כל הפרטים מהגדול עד הקטן ביותר. לחשוב טוב ותמיד להשאיר גחלת מחוברת לאור הגדול, גם כשקשה ונראה שהאש הולכת לדעוך – דאגי שהגחלים יבערו תמיד – השינוי היחידי יהיה בגודל הלהבה.

בכוחו של הרצון האמתי להביא לכל אחת מאתנו קיום ממשי וחיים מחוברים לחיות בלתי נדלת. 
היי מוכנה לשינוי, תפיחי בו חיים, תנועי עם פעולות קטנות וגדולות, היצמדי לתוכנית הפעולה שבנית לך וסמני 'וי' ביומן על כל התקדמות בדרך למימוש ועל כל עמידה ביעד שהצבת לעצמך.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן