בס"ד

המסיבה ברעים אהובים

המסיבה ברעים אהובים

אבינתן שלי נחטף מהמסיבה ליד רעים. הוא נבלע בחשיכה, ואני לא יודעת עליו שום דבר. איפה הוא נמצא? מה הוא אוכל? עם מי הוא מוחזק? האם הוא רואה אור יום, ואיזה אויר הוא נושם?… ועוד הרבה שאלות שמייסרות אותי.

שתי ידיעות כן יש לי, הקשורות למקום בו התקיימה המסיבה:

רעים מכונה במקרא גרר, והוא המקום בו כרת אברהם אבינו ברית דורות עם מלך פלישתים, אבימלך. חז"ל (רבה, פרשה נד), באומץ עצום, מבקרים קשות את אברהם אבינו על ברית זו. אילולי שחז"ל אמרו זאת, אנחנו בוודאי לא היינו מעיזים. המדרש מתאר עונשים קשים ביותר על ברית השלום הזו, שכרת אברהם לפלישתים – הפלשתינים של זמנו. אסונות לאומיים, חורבנות, תבוסות ומוות – כולם עונשים על ברית שהיתה לא לרצונו של ה'.

גם מלכי ישראל, לאורך מאות שנות קיומה של מדינת ישראל התנ"כית, כרתו בריתות פוליטיות עם מדינות אויבים שכנות. כולם זכו לתוכחות נוקבות של הנביאים ושל חז"ל, וכולם המיטו בבריתות אלו אסונות לאומיים כבדים.

המסר ברור: אויבים משמידים או מגרשים.

וזו הידיעה הראשונה, המוטבעת עמוק באדמה החרוכה הזאת של רעים:
אנחנו לא נחזור על טעותו של אברהם אבינו. לא נכרות ברית עם אויבינו. אויבים משמידים או מגרשים.

ועוד ידיעה מצמררת שקשורה לרעים:

שואלים אותי הרבה – ידעת שאבינתן במסיבה בזמן שאת בהקפות שמחת תורה? איך את עם הפער הזה?

אז אספר לכם:

בימי המלחמה הראשונים שמעתי שלוחמי החמאס התקיפו בגלל המסיבה שהתקיימה ממש מתחת לגדר. הבן שלי וכל חבריו, היו הפיתוי הגדול לפרוץ ולהתקיף.

זה היה כל כך נורא. על האסון המטורף והבלתי נתפס שלי, נוספה גם אשמה כל כך כבדה… איך אפשר??? חושך וצלמוות.

עברו עוד ימים, ערפל חוסר הידיעה קצת התפזר והתמונה התבהרה טיפה יותר. ההתקפה של החמאס הייתה רק קצה הקרחון של תכנית השטן השלמה, היו לא תהיה! עמלק-איראן הגה, תכנן, חימש והכשיר התקפה רב חזיתית על ישראל – חמאס מדרום, חיזבאללה מצפון, ערביי א"י – בירושלים, בערים המעורבות וביו"ש. כל צבאות הטרור ימ"ש היו מיועדים לפתוח באש תופת עלינו בו זמנית, מכל הכיוונים. לכבוש חבלי ארץ נרחבים מאוד, לכבוש בסיסי צה"ל וחיל האוויר, לחטוף אלפי חטופים בכל חזית… מי יודע מה היה נשאר ממדינת ישראל, אם בכלל.

תכנית השטן הרצחנית הזאת הייתה מוכרת וידועה במערכת הביטחון. ההערכה הנוראית של הרוגי מכת האש הראשונה, גדולה פי 100 ממספר ההרוגים המחריד של מתקפת שמחת תורה בעוטף עזה.

ה' בחסדיו הציל אותנו מהחורבן הנוראי הזה. החמאס התקיף באופן עצמאי, לפני הזמן המיועד, ובלי לתאם עם השותפים האחרים. נסראללה נעלב מהזלזול בו, ובחר לא להצטרף בינתיים. שיתכבד החמאס להילחם לבד. גם הערבים בארץ התבלבלו… וכך נשאר החמאס לבדו במלחמה נגד ישראל, ללא שותפים וללא תמיכה.

וצריך להבין למה? מה הסיבה שגרמה לסינוואר ימ"ש לשבש את תכנית השטן הענקית? התשובה המחרידה היא – המסיבה ברעים. החמאס ראו את הטרף שלהם מונח על צלחת הגשה יפה, מתחת לגדר: כל כך צעירים, אוהבים ושמחים. תאוות הרצח בערה ברשעים והם לא יכלו להתאפק ופרצו לפני הזמן. לבד.

פתאום הבנתי.

החבר'ה במסיבה לא היו הגורם למלחמה. הם הגורם להצלה הענקית. בגופם, בחייהם, הם הצילו את כולנו. בזכותם אנחנו פה. בזכותם אנחנו חיים.

הנשמות הענקיות שלהם, כשירדו לתוך גוף בעולם הזה, בחרו במשימה המחרידה מכל, במסירות נפש שאין גדולה ממנה. בחרו להציל את עם ישראל, במחירים האישיים הנוראים מכל.

המלחמה לא פרצה בגלל הבן שלי חס וחלילה. הישועה הגדולה של ישראל באה בזכותו ובזכות כל החוגגים במסיבת הטבע ברעים.

המסיבה ברעים אהובים.

תודה לך אבינתן בני האמיץ, בשם כל העם היושב בציון. ה' יברך אותך שתזכה לחזור הביתה בריא וחזק ושמח ומנצח! יחד עם כל החטופים.

והלקח העמוק לכולנו, מהמסיבה ברעים אהובים:

בואו לא נשפוט זה את זה לפי החיצוניות. לא משנה איך אנחנו לבושים, או באיזו שפה אנחנו מדברים, ואפילו לא עם איזו מוזיקה אנחנו רוקדים – כולנו נשמות ישראל קדושות ועצומות.

נשמותינו המוארות הן היסוד העמוק לאהבה שקושרת אותנו לגוף אחד, שבע"ה יביא את האור.

אור חדש,

אור עולם.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן