בס"ד

ליקוטי תפילות לפסח

ליקוטי תפילות לפסח

יהי. רצון.

אלוקי החמץ והענווה, הקמח המים הידיים ,אלוקי ההחמצות והחמיצות, עזור לנו שנצליח לבער, לבאר, לברר את החוטים המנותקים, את חתיכות העצלות הפזורות בין החדרים של הלב.

אלוקי האהבה והפתקים המרגשים, יהי רצון שנדליק בתוכנו את אש גאוות היחידה, את רוח תשוקת הקרבה, את ענפי ופרחי רצוננו-אהבתנו, בשבילך.

אלוקי המדפים ותכשירי הניקיון, אין סוף סקוצ'ים, סוגי סבונים וחומץ תפוחים (ה' יעזרנו), מרק את ליבנו, בעדינות, בלי פצעים ושריטות, הזכר נא לנו איך כולנו נקיי כפיים לפניך.

אלוקי החירות, וכל מה שחרות חריטים חריטים, כמוסים נגלים מתגלים בינינו, בין אות לאות, טעמי

המקרא, נקודות, רווחים, דקדוקים שאיני מבינה, תרגומים פיתוחים פֵּירוּשִׁים הסברים פרושִׂים לפניך.

אלוקי הגעגוע והחופש, כנפי האין סוף, מרחבי הרצון, גבעות, ואדיות ונחלי דמעות, קמטוטי הצחוק, מחשופי שיניים (חורים וסדקים לפניך), מעמקי וגבהות הנפש, גם כי אלך וארוץ ואזחל אשהה ואשב, תדלג בשבילי מסביבי, עמדי.

אלוקי הכשרות (והאותיות הקטנות) הקטניות והשרויות (והללא), אלוקי כל הפריחות והגשמים (והריחות!), מטביע הולוגרמה כסופה על העולם, חותם בתוך חותם, בין כל הכוכבים והרקיעים. 

אלוקי כל העבדים העובדים, האובדים בחל"ת, ומה שבין היום והלילה הזה. אלוקי הבנים והאבות, האימהות והבנות, אלוקי הנצח והנשמות, חבר אותנו בין ענפי המשפחה, עזור לנו להצמיח ישועה.

אלוקי כל השמלות חצאיות מטפחות תואמות, תכשיטי הכיסופין, צלצולי הצמידים, עגילי הרעש והשקט, מראות צובאות צבא של געגועים, מתעטרות מתקשטות, חדשות עתיקות מאופרות פשוטות, במבצע, ברשת, ביד שניה, לפניך יפות כבריאה חדשה, לפנינו.

אלוקי הפתקים (על המקרר), המתנות, ההפתעות, ההודעות, החידונים, הפשטות, המזרונים, הכריות, המים המלוחים, הצפיפות, הכתמים, הפירורים (של המצה!).

אלוקי האדישות, היאוש המכרסם (כתולעת), העייפות, הספק, הפחד. אלוקי הרצונות של הדברים שלא הספקתי ,ששכחתי, ספור ספיר ספיר, אסוף אליך. זה הכל ממך.

אלוקי הגוף, המבקש, החולם, מתעגל, נמתח, מתכווץ, נפתח, נפקח, אלוקי לבבות, בשר חי ושר. אלוקי העייפות וקימורי הזמן, נענועי ומלמולי, כל ההשתחוויות, אליך.

אלוקי המדבר, הנהר, הים, התופים, הצעקות, הקולות, השתיקות, האנחות, הריקודים, הצחקוקים, התפילות, אלוקי התנועות, אלוקי הדם, המשקוף, הזריזות, אלוקי הסימן והזמן, הפתחים, אלוקי החסד והשמירה, הענן, הבאר והאש, אלוקי השק, ההסבה, המצה והחרוסת הטעימה.

אלוקי החסות (והחוסים בצלך) וההחמצה. אלוקי כל הגלויות והגאולה.

תן לנו לברך אותך בלילה זה. אתה, אל מלך יושב וקם, מלך גואל, אב רחמן, ה' ער, לא ינום ולא ישן – בשבילנו !

אלוקי כל הילדים והילדות, כל אין סוף הלבבות, עם קדוש כי אתה קדוש, מברכות אותך שתזכה לראות כמה חולמים מאמינים רוצים מקווים רצים אליך, בנותיך ובניך.

איך עזבנו פתיתי פרמידות, גאוות תאוות קנאה חולשות כבדות, המסנו הכל בתרסיסי תפילות, קיפלנו התנענו ויצאנו .קילפנו, חתכנו, שמרנו, הקפדנו, שחררנו, זרקנו את כל מה ש(חשבנו ש)ידענו.

כי אתה. אחד. בך בחרנו ואיתך יצאנו, והלכנו גם אם לא הבנו עד הסוף, ואתה בחרת בנו מכלללל העמים (וגם אם היו דייטים גרועים, בסופו של יום התגעגענו), כמה אהבה! אנחנו מוכנים. (ואם לא הספקנו, זה רק מגודל ההתלהבות והחשק אליך, תדלג לנו על זה, טוב?)

יהא הרצון הזה כקריאה, כקריעה, לפניך. כתזכורת מרטיטה לאהבה, כדילוג על הררי הכעס והפער,

כסימן, כחותם, לפניך.

יהא הרצון הזה כפעפוע הלב, כצעקת לידה, כהדהוד נשמה בגוף, כדמעות של קרבה והתרגשות, כחיוך מתלהב ומודה, כהזמנה לסיפור הגאולה היפה שלנו.

אנחנו – איתך.

 עם ישראל

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן