בס"ד

אימוני לש"ב – למען שמו באהבה!

אימוני לש"ב – למען שמו באהבה!

לפני מספר שבועות התקשר אלי חייל וסיפר לי שהם כל השבוע התאמנו בלש"ביה בצאלים. זה פשוט נפלא, צריך לראות את זה בעיניים, פשוט בנו כפר שלם של מבנים, כבישים וכיכרות – ממש דומה לעזה, ומתרגלים לש"ב – לחימת שטח בנוי, פותחים זיגים, פתח, פתח, נכנסים לבית ומטהרים אותו. יש דימוי אויב, מנסים לחטוף חיילים – אימון רציני.
תוך כדי האימונים, אחד החיילים צעק: "לש"ב – למען שמו באהבה! הגיע הזמן לתרגל עשייה לשם שמים!"
החברים צחקו, חלקם לא הבינו, אבל באותו חייל שהתקשר אלי זה נגע עמוק בלב!
החייל שאל אותי איך אפשר להתחזק בעשייה לשם שמים.
עניתי לו שאלו החיים שלנו, של עם ישראל.
על זה אנחנו מוסרים את הנפש כבר אלפי שנים.
אנחנו באמת לא מכירים משהו אחר!
ובמיוחד בצבא, האם יש משהו שהוא לא לשם שמים?!
החיילים עובדים את ה' יתברך בעשייה הצבאית 24/7. מרוויחים פחות משניים וחצי ש"ח לשעה, שבועות אימונים ופעילויות מבצעיות כמעט ללא מנוחה נורמלית. הרבה פעמים אוכלים מנות קרב, לפעמים משתדרגים ומקבלים לשטח אוכל חם־קר בתיבול חול ואבק – מלון 5 כוכבים של דבקות בה' יתברך. זה הצבא שלנו, זאת המדינה וזה העם שלנו.
זכינו לפתוח את תקופת השובבי"ם (שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו ומשפטים), שבועות של טהרה מיוחדת – דווקא בשבועות שבהם אנו לומדים על טומאת מצרים והרשעות של פרעה וגזירותיו הקשות. אנחנו מוסיפים והולכים ועסוקים בתשובה מאהבה שמהפכת זדונות לזכויות. "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" – לדורות עולם, נבואה שנצרכה לדורות ומחנכת אותנו לזכור את החידוש שבנו, את הבחירה בנו מכל העמים, את היותנו 0.02% מכל העולם – ישראל קדושים!
99.98% – גויים!
החידוש הגדול הוא לא בהיותנו יחידים טובים, או יחידים צדיקים, אלא גוי קדוש, אומה צדיקה, מערכות שלטון טהורות.
מערכת חינוך טהורה
מערכת משפט טהורה
משא ומתן בטהרה
צבא טהור!
צל"ש – צבא לשם שמים!
מדינה לשם שמים
חיים שלמים לשם שמים!
לש"ב – למען שמו באהבה.
עושים המון אימונים כדי לגלות בכל פרט בחיינו את האומן – הבורא ברוך הוא, המתגלה באומנות הנפלאה שברא ומחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה ב