בס"ד

בהתחשב… ובהתחשב

בהתחשב… ובהתחשב

סיפור טרי טרי:
לפני כחודש הגיעו לטייל בתאילנד זוג ישראלים עם שתי בנותיהם. הם טיילו שבוע בצ'אנגמיי ואז המשיכו לפוקט. בשדה התעופה בצ'אנגמיי ראה אבי המשפחה זכוכית קטנה ויפה זרוקה על הרצפה, הוא הרים אותה ובלי לחשוב יותר מדי הניח אותה בתיק.
הם טסו לפוקט וטיילו שם כשבוע ואחרי שבוע הם הגיעו לשדה התעופה בפוקט כדי לחזור לבנגקוק. כשבאו לעשות בידוק לטיסה, סימן להם הדייל להמתין רגע, הוא צלצל לאנשהו ותוך דקה הקיפו אותם שוטרים ששאלו את אבי המשפחה אם הוא מצא אבן־חן יקרה. לקח לו דקה להבין על מה מדובר, עד שהראו לו תמונה של הזכוכית שמצא. הוא הוציא אותה מיד מהתיק ונתן אותה לשוטרים, אך הם הסבירו לו שהוא חייב לטוס לצ'אנגמיי להחזיר את האבן. בלית ברירה הוא הזמין כרטיסי טיסה לכל המשפחה וטס לצ'אנגמיי מלווה בשני שוטרים, הם הגיעו לשם בלילה ובלי לשאול שאלות דחפו אותו ישר לתא המעצר, לתדהמת אשתו ובנותיו הקטנות.
בבוקר פנו אלינו מהשגרירות, סיפרו לנו את הסיפור וביקשו את עזרתנו. לאחר מאמצים הצלחנו ברוך ה' לשחרר אותו בערבות, ביקשנו מאנשים שאנחנו מכירים שיעזרו, וסודר שתוך שבוע הוא יעלה למשפט והכל ייגמר על הצד הטוב ביותר.
ביום שני לפני שבועיים היה המשפט. שלחנו את אחד האנשים שעוזר לנו שיהיה שם במשפט, ומיד בבוקר מצלצל אלי האיש שלנו מבית המשפט ואומר לי ״יש בעיה גדולה, העניינים הסתבכו״. הגיעו למשפט ארבעה שופטים ומאשימים אותו בגניבה של ארבע מיליון באט, שזה יותר ממאה אלף דולר. הוא מספר לי שהשופטת קראה לו הצידה והסבירה לו שיש כאן בעיה קשה, והוא צפוי להישפט לעשר שנים, ואם הוא יודה המאסר ירד לחמש שנים.
ביקשתי שיסביר לה שהאדם עובד בשירותי הביטחון הישראליים ושיש לו משפחה, ושיתחשבו. לאחר שעות ארוכות של מתח יצאו השופטים בשלוש אחרי הצהריים והקריאו את גזר הדין: הם הודיעו שהם גוזרים עליו ארבע שנות מאסר ועשרת־אלפים באט קנס, ובהתחשב בעובדה שהוא הודה מורידים את המאסר לשנתיים וחמשת־אלפים באט קנס, ובהתחשב בכך שהוא איש כוחות הביטחון ואיש משפחה הם מחליפים את השנתיים לשנתיים על תנאי, והוא רק ישלם חמשת־אלפים באט קנס ויוכל לחזור הביתה…
ואכן ברוך ה' לפני כשבוע הם חזרו הביתה. כשפגשתי אותו אחרי ששוחרר הוא אמר לי שהוא למד שני דברים: הראשון הוא שאדם אף פעם לא יודע באיזו דרך מוליכים אותו, והדבר השני הוא שלהיות יהודי זה הביטוח הכי טוב… תמיד יהיה מישהו שיבוא וידאג לך בכל מקום ובכל מצב שתהיה.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן