בס"ד

שבת, 13 אפריל, 2024
הכי עדכני
זה יעשה לך טוב

זה יעשה לך טוב

אחי הגדול נוהג כבר מספר שנים לצאת בכל יום שישי עם חבר נוסף ל'ביג פאשן' באשדוד, לזכות יהודים בהנחת תפילין. הם מעמידים דוכן במקום קבוע בביג. יום שישי אחד הוא שם לב שאחד מבעלי החנות הנמצאת בסמוך לדוכן התפילין יוצא ומצלם אותו. כעבור מספר דקות הגיעה לעברו אישה סמכותית וניגשה אליו בהליכה נמרצת, היא התחילה לומר משהו ופתאום הסתכלה עליו ואמרה: "רגע, אתה לא אח של הרב נחמיה מבית חב"ד בתאילנד?", אחי ענה שאכן אחים אנחנו, ועדיין לא הבין מה קורה.
האישה פנתה מיד אל בעלי החנות ואמרה להם: "הכל בסדר, אני אסדר לכם את העניין". היא חזרה אל אחי ואמרה לו: "כל הכבוד שאתם מניחים תפילין לאנשים. אני מהנהלת הביג, בעלי החנות שלחו אלי תמונות ובאו בטענות שזה מפריע להם, עליתי אליכם לומר לכם לפנות את המקום, אבל ראיתי את פעילותכם ואני דווקא מרוצה. רק כדי שלא תהיה סיבה לתלונות", היא המשיכה בשטף, "אולי תזיז קצת את הדוכן מפתח החנות. ראיתי שמדובר באח של הרב נחמיה – לא שייך שאסרב לפעילות שלכם, אפילו אשמח לשתף פעולה ביחד להכניס קצת 'אידישקייט' לביג".
מאז, ברוך ה', יש שיתופי פעולה עם הנהלת הקניון לטובת פעילות יהודית במתחם. בחנוכה שהיה כמה שבועות לאחר המפגש הראשון, היא ארגנה ביחד עם אחי חנוכייה ענקית בביג, הנהלת הקניון חילקה סופגניות לחוגגים וסידרה מערכת הגברה במקום. בכל ערב הדליקו חנוכייה, שרו שירי חנוכה ושמעו דברי תורה, כך גם בהזדמנויות נוספות.
כמובן שאחי צלצל להתעניין על מיכל, זה שמה של האישה. סיפרתי לו שמיכל בקשר אתנו כבר הרבה שנים, ובכל שנה כשאנחנו עושים בירושלים 'שבת מפגש' של יוצאי תאילנד, היא משתתפת. לפני כמה שנים היא קמה במפגש ואמרה לי: "אני לא יודעת אם אתה זוכר מתי הייתה הפעם הראשונה בה נפגשנו, ואני רוצה להזכיר לך. לפני כחמש־עשרה שנה טיילתי בתאילנד, עמדת ברחוב הקאוסן וחיפשת אנשים למניין. כשראית אותי, פנית אלי בשאלה: 'את זוכרת שמחר יום כיפור?'. עניתי בחיוב ואתה הזמנת אותי לתפילה בבית חב"ד. אמרתי לך שאני לא שומרת כיפור, ואתה אמרת: 'תצומי אפילו בחדר שלך, זה יעשה לך טוב'. אני חייבת לומר שברגע הראשון כעסתי על ה'דוסים' שמגיעים עד תאילנד בשביל לומר לנו מה לעשות ביום כיפור, אבל כשהגעתי לחדר קצת נרגעתי וחשבתי על דבריך שזה יעשה לי טוב. החלטתי לנסות לראשונה בחיי לצום ביום כיפור, ובאמת זה עשה לי טוב מאוד.
"מאז אני צמה בכל שנה ושומרת לא רק על יום כיפור. אפילו הילדים שלי ברוך ה' מקבלים חינוך יהודי טוב. ראיתי לנכון לספר לך את זה, כדי שתדע שלפעמים אתה אומר לבנאדם משפט אחד קצר וחושב שזה לא עשה כלום. אתה לא יכול לדעת עד כמה המשפט הנכון יכול לחולל שינוי בחייו".

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן