בס"ד

שׂרפה בשבת, זכרונות בשבת

שׂרפה בשבת, זכרונות בשבת

זוג מטיילים דתיים סיפרו שלפני כשנתיים הם טיילו בדרום אמריקה. ביום שישי אחד הם היו בפרו, בעיר שלא היה בה בית חב"ד או מקום יהודי להתפלל ולאכול בו, והם התארגנו לאכול בחדר.


לפני כניסת השבת הם פגשו עוד זוג שומרי שבת והחליטו שיבואו אליהם להתפלל ולסעוד יחד. בכניסת השבת הדליקה האשה נרות בחדר, ואז הם הלכו למלון של הזוג השני. הייתה להם סעודת שבת מאוד נחמדה עם שירים, דברי תורה וסיפורים.
אחרי הסעודה הם חזרו למלון וראו הרבה אנשים בכניסה, ומיד כולם הצביעו עליהם. הם נכנסו, והפקידה התחילה לצעוק עליהם: "למה הדלקתם אש בחדר?". מסתבר שפרצה שריפה בחדר, וחלק גדול ממנו נשרף. הפקידה אמרה שהם יצטרכו לשלם על הכל, ובחוסר ברירה הם אמרו שיישאו בתוצאות, אבל הם ידברו איתה על כך רק מחר בלילה. היא נתנה להם חדר אחר כדי שלא יברחו ואמרה להם שמחר בבוקר יגיע בעל הבית והוא ידבר איתם.


מוקדם בבוקר העירו אותם עם דפיקות בדלת. בלובי המתין להם איש מכובד בעל מבט חמור סבר: "למה הדלקתם אש בחדר?", הוא שאל. הם ניסו להסביר שזו הדת שלהם, והוא שאל אותם מה זו הדת הזו. הם סיפרו לו שהם יהודים והם הדליקו נרות שבת לפני כניסת השבת, ופתאום חייך האיש חיוך גדול, ואמר שזה בסדר, הם לא יצטרכו לשלם כלום.


הם הסתכלו עליו בתדהמה, לא מבינים מה קרה פה, ובעל המלון מיד הסביר: "אמא שלי הייתה יהודייה, וגם היא היתה מדליקה נרות בכל יום שישי לפני השקיעה. אני זוכר איך הייתי מסתכל עליה ורואה את האור על הפנים שלה בכל שבוע מחדש. אם עשיתם את זה בגלל אותה מצווה שלה, אז אני לא רוצה שתשלמו כלום, אני אשא בכל הנזק". הם ישבו איתו במשך כל השבת, והסבירו לו שלא רק אמא שלו יהודייה אלא גם הוא… בסעודת שבת בצהריים הוא כבר ישב איתם ושמע לראשונה בחייו קידוש.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן