בס"ד

הפוך על הפוך

הפוך על הפוך

אתם לא מכירים אותי,

אתם חושבים שאתם מכירים,

אבל אתם לא.

*

אתם מדמיינים לעצמכם שאני כאן כדי לעשות בעיות, להילחם בכם, להציק לכם, להפריע לכם. אי אפשר להגיד שאתם טועים, זה באמת נראה ככה, וזה אפילו באמת קצת ככה.

לא, בבקשה, אל תלכו.

חכו, תנו לי להסביר את עצמי עד הסוף.

*

אפשר לספר לכם סיפור?

בממלכה רחוקה חי מלך, ולמלך הזה היה בן יחיד שהוא אהב אותו יותר מהכל.

מרוב אהבתו של המלך לבנו הוא העניק לו מכל שהשיגה ידו. רק ציווי אחד ציווה המלך את בנו: "הישמר והיזהר בני שלא ליפול ברשתה של אישה לא טובה שתפתה אותך למעשים שאינם טובים". הבן, שאהב מאוד את אביו, הקפיד מאוד לשמור את ציווי אביו.

יום אחד החליט המלך לבדוק את נאמנותו ואהבתו של בנו אליו. מחוץ לארמון, בביתן עלוב, התגוררה אישה מפוקפקת. המלך קרא לה אליו וביקש ממנה בקשה מיוחדת: "בבקשה לכי לבני ונסי לפתות אותו, אני רוצה לראות האם הוא ישמור את דבריי גם כאשר הדבר קשה לו".

האישה, שרצתה לקיים את רצון המלך, נענתה לאתגר. היא התלבשה בבגדיה היפים ביותר ונכנסה לארמון. בן המלך, שבדיוק היה באמצע הטיול היומי בגן הארמון, ראה אותה וסובב את ראשו. אך האישה לא ויתרה, הרי היא בתפקיד, היא ניגשה אליו וניסתה להכשיל אותו בכל כוחה.

*

סטופ.

מה אתם אומרים על האישה הזאת? היא בסדר או לא?

זו שאלה קלה. ברור שכן, היא עושה בדיוק מה שאמרו לה לעשות.

עכשיו שאלה מאתגרת יותר. האם מותר לאישה הזו לרחם על בן המלך, ולפתות אותו ככה בערך?

התשובה ברורה, אם היא לא תלך עד הסוף על התפקיד שלה, המטרה לא תשיג את עצמה. בן המלך לא יעמוד בניסיון אמיתי, וממילא המלך לא ידע עד כמה בנו אוהב אותו.

רק תדמיינו את השמחה של המלך אם הבן מצליח, לאיזה קירוב ומתנות זוכה הבן שעמד בניסיון. והאישה? היא זוכה לשבח גדול, גם על העמידה בציווי המלך, וגם על כל הטוב שזכה בן המלך לקבל רק בזכותה.

*

יש כאן הפוך על הפוך.

בגלל שהאישה רוצה בטובתו של בן המלך היא צריכה להפריע לו כמה שהיא יכולה, אבל בעצם היא רוצה שהוא ינצח אותה.

מסובך.

*

זה הסיפור שלי.

באמת באמת, במקום הכי פנימי ונסתר שלי אני שם, רוצה שתצליחו, שתנצחו אותי. אבל אסור לי בשום פנים ואופן להראות לכם את זה. אם אתם תראו את זה, אפילו ברמז, כבר לא יהיה שום קטע לניסיון.

אז בחוץ אתם רואים פרה, אתם קוראים לי 'נפש בהמית', אתם כועסים עליי, מתעבים אותי, שונאים אותי. הלוואי שהייתם רואים אותי מבפנים, את הרצונות האמיתיים שלי. אבל אין מה לעשות, זה חלק מהמשחק.

*

זהו. נגמר לנו הזמן, אני צריכה לחזור חזרה לעמדה, להיות שוב המציקה, המרשעת, המסיתה והמדיחה, המפריעה.

בבקשה רק דבר אחד, אל תשכחו את מה שקרה כאן עכשיו. תילחמו בי בכל הכוח, תנצחו אותי, תביסו אותי. תעזרו לי לעזור לכם להגיע לכל מה שאתם יכולים להגיע אליו בזכות הניסיון, לעשות נחת רוח למלך.

בסוף בסוף אנחנו ניפגש שוב באמת, בלי מסכות, ואתם תראו מי הייתי באמת. אבל בינתיים רק תחזיקו את זה במגירה נסתרת בראש – אני כאן בשבילכם.

להסתיר כדי לגלות.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן