בס"ד

לנשום עמוק עמוק

לנשום עמוק עמוק

השקדייה פורחת ושמש פז זורחת (כן כן, שמש פז, תבדקו).

איי, ההמלכה הבלתי רשמית של השקדייה.

כל שנה מחדש היא בפרונט, עוקפת בקלילות את הקולגות הוותיקות.

מה רע בלשיר על איזה רימון מנץ, תאנה חונטת, גפן פורחת, או איזה משהו בסגנון?

מה, לא מגיע להם?

*

טוב, זה לא כזה מסובך, אל תתחילו לבנות תיאוריות. אם תסתכלו מסביב תראו שהיא היחידה שפורחת עכשיו, כל השאר עסוקים בשנת החורף שלהם. באזור פסח תוכלו לראות אותם מתפללים במניין חב"ד, אחרי שהשקדייה סיימה כבר מזמן.

עכשיו עם יד על הלב, זה לא קצת מעליב? לחגוג לעצים ראש השנה בדיוק כשהם לא בכושר? אם היו חוגגים להם באביב, לדוגמה, הם לא היו הרבה יותר בעניין?

*

איך אנחנו לא מפסיקים ליפול לתוך אותה מלכודת.

חיים שואו, אורות מנצנצים, מוסיקה בפול ווליום. הכל אצלנו צריך להיות מדהים, מהמם, וואו, לא פחות. ועיקר העיקרים זה שכולם יראו כמה אנחנו מושלמים, עוטפים את האריזה בסרט ורוד זוהר עם נצנצים, שאף אחד לא יפספס.

*

ששששששששש.

תסגרו את הדלת ותתקרבו.

מה אתם מחביאים שם?

נכון. הרגעים של הכלום והשום דבר, אלה שבהם אנחנו רק מחפשים להיות לבד. הזמנים האפורים והכבדים שהשמש לא ממש זורחת בהם, והציפורים לא מצייצות. תקופות של התכנסות.

מלחיצות התקופות האלה, אה? איפה כל ה'היי' שהיינו בו? איפה השואו? סתם מיותר כל האפור הזה. הוא גם לא מצטלם טוב, בעיקר אם עושים איתו סלפי, הוא פשוט נראה נורא.

*

בואו נצא לסיבוב בגינה.

הבאתם מסור? תעברו ליד העצים, כל מי שנראה לכם מת – פשוט תורידו, תשאירו רק עצים חיים.

נו, באמת, אתם עושים צחוק מהעבודה. לא הורדתם אף אחד, השארתם את כולם. אבל תראו איך הם נראים: בלי עלים, בלי פירות, אומללים כאלה. מתים.

לקחת את הסטטוסקופ? מה שומעים שם, את פעימות הלב שלהם? תנו שניה לשמוע.

וואלה. באמת חיים העצים האלה, אפשר ממש להרגיש משהו זורם שם. אולי 'מתכוננים' זו מילת המפתח. מכינים את עצמם לשלב הבא, לפריחה.

*

רציניים העצים האלה, מחפשים התקדמות אמיתית נטולת רושם. מאפשרים לעצמם את המרחב לגדול באמת, בלי להתחשב במה יגידו.

כמה אמת יש בגדילה שמאפשרת, ואולי אפילו מחייבת, התכנסות. לא בשביל לשקוע באפר, לבוסס בבוץ. אלא כהזדמנות להתבונן פנימה, לבחון מחדש את הנחות היסוד, לנשום עמוק עמוק את התהליך.

הפריחה בוא תבוא, אבל לא פרחים מפלסטיק יפרחו שם, מרשימים אך נטולי אמת וחיים. הפריחה הזו תהיה אמיתית לגמרי, כזו שבסוף גם נותנת פירות מתוקים.

לשנה טובה של צמיחה וגדילה אמיתית נכתב ונחתם.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן