בס"ד

רבי, אני חולה!

רבי, אני חולה!

תשאל אותי, תשאל אותי, תשאל אותי.

תשאל מה שבא לך,

אתה פשוט לא מאמין כמה אני יודע,

תבדוק אותי.

*

האם מותר לשחק כדורגל בשבת?

יו, זה כל כך פשוט, חכה שניה.

אתה רואה? יש לך כאן לפחות עשרים תשובות בשלוף. עכשיו כל מה שאתה צריך זה לרפרף ככה עד שאתה מגיע לתשובה שנראית לך הכי לעניין. תלחץ עליה. זהו, יש לך פסק הלכה של רב מוסמך.

מה היית עושה בלעדיי? אה?

*

תכירו את הרב גוגל.

הוא לא ממש פוסק, יותר בכיוון של ידען גדול, מישהו שבקיא בהמון ספרים ופסקים של רבנים. כרגע באמת לא משנה מי הם וכמה תורה הם למדו, העיקר שלפני השם שלהם מופיעה המילה רב, שמאפשרת לסמוך על הפסק שלהם בלב שקט.

אחד הדברים הנפלאים אצל הרב גוגל הוא שאין מעמדות, אין רב גדול יותר או פחות, כולם שווים. נגיד, הרב עובדיה ורב בית כנסת בחור נידח שבקיא בשני דפי גמרא, שניהם עומדים בשורה אחת. זו בשורה גדולה, ככה לכולם יש הזדמנות.

והכי נפלא בכל הסיפור הוא חוסר המחויבות. לא צריך לבחור רב, להתמסר, להסתבך פתאום עם כל מיני הלכות לא נוחות. בכל שאלה אתה יכול לבחור את התשובה שהכי נראית לך מתוך כל התשובות, ותמיד תוכל לקבל תורה מותאמת אישית לצרכים האישיים שלך.

תענוג.

אשרינו שיש לנו רבי כזה.

*

את דוקטור גוגל אתם מכירים?

הוא לא ממש רופא, יותר בכיוון של ידען גדול, מישהו שבקיא בהמון ספרים ומרשמים של רופאים. כרגע באמת לא משנה מי הם וכמה רפואה הם למדו, העיקר שלפני השם שלהם מופיעה המילה דוקטור, שמאפשרת לסמוך על ההמלצה שלהם בלב שקט.

אחד הדברים הנפלאים אצל דוקטור גוגל הוא שאין מעמדות, אין רופא גדול יותר או פחות, כולם שווים. נגיד, מנהל מחלקה בשערי צדק ורופא משפחה באיזו מרפאה נידחת שסיים אתמול את לימודי הרפואה, שניהם עומדים בשורה אחת. זו בשורה גדולה, ככה לכולם יש הזדמנות.

והכי נפלא בכל הסיפור הוא חוסר המחויבות. לא צריך לבחור רופא, להתמסר, להסתבך פתאום עם כל מיני טיפולים לא נוחים. בכל שאלה אתה יכול לבחור את ההמלצה שהכי נראית לך מתוך כל ההמלצות, ותמיד תוכל לקבל הדרכה מותאמת אישית לצרכים האישיים שלך.

תענוג.

אשרינו שיש לנו דוקטור כזה.

*

למה לא?

אה, החיים שלנו מונחים על כפות המאזניים, זה באמת מדאיג. אפשר לקבל מידע, רקע כללי, אבל שום דבר אנחנו לא נעשה בלי מישהו שאנחנו סומכים עליו באמת.

כל אחד צריך רופא שמכיר אותו, את ההיסטוריה הרפואית שלו, ובאמת רוצה בטובתו. בהחלט מומלץ שהוא יהיה בן אדם, ובעדיפות גבוהה שהוא גם יהיה כמה שיותר מקצועי.

*

סטופ סטופ סטופ.

מישהו כאן התבלבל ממש.

הגוף שלנו באמת חשוב, ולהיות בריא זו ממש הלכה. אבל הגוף הזה כאן לפרק זמן מוגבל, ובסוף יישארו ממנו עצמות במקרה הטוב.

הנשמה שלנו היא נצחית. היא חצובה מתחת כיסא הכבוד הרבה לפני שהיא התגלגלה לתוך העולם הזה, והיא בדרך לשם בחזרה בשנייה שהיא תקבל טופס שחרור.

אם לכל מה שקשור לטיפול בגוף אנחנו לא מתפשרים, ודורשים את הטוב והאישי ביותר, ברור שבטיפול בנשמה זה חייב להיות ככה.

כדי להיות בקשר טוב ורציף עם ה' צריך רב שאפשר לסמוך עליו, שהוא מכיר אותנו אישית, ואצלו אנחנו מוצאים תורת חיים, כזאת שמגדלת ומצמיחה אותנו ואת הקשר שלנו עם הבורא. מישהו שמסתכל לנו ישר בעיניים ורואה אותנו כמו שאנחנו באמת, או צדיק אמיתי שאני הולך בהתמסרות אחרי התורה שלו.

זה נכון בדרך חיים וזה נכון בפסיקת הלכה. אם אני הרב של עצמי, וגוגל הוא רק חותמת גומי, בסוף אני אמצא את עצמי במרדף אחרי הזנב שלי, בלופ אין-סופי.

תקוע עם עצמי בעצמי.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן