תתקדש אחי

תתקדש אחי

המדריך לקדוש המתחיל:

לקום חצות, לטבול במקווה ש"י טבילות עם כוונות האר"י, תיקון חצות בבכיות נוראיות, ללמוד באש קבלה עד הבוקר, להתפלל לפחות 3 שעות שחרית, ללמוד לפחות 20-30 דפי גמרא בעיון, ארוחת בוקר סגפנית, לימוד חסידות בדבקות, התבוננות עמוקה של שעה-שעתיים באלוקות, מנחה עם תפילין שמושא רבא, קריאת שמע על המיטה עם חשבון הנפש, שינה של שעתיים, לקום חצות וכו'.

כל זה כמובן בלי להכניס תהילים, תחינות, התבודדות, שבתות שלא ישנים בהן בכלל, חגים מלאים ברשפי קודש.

בקיצור, לא פשוט להיות קדוש, זה אפילו מאוד מסובך.

יש המון משימות לעשות.

*

כמה צרה החשיבה השגרתית שלנו, כמה מקטינה היא.

מי שצריך לעשות כל מיני דברים כדי להיות קדוש בעצם אומר שהקדושה לא אצלו, היא איפשהו שם, רחוק, מאוד רחוק, כמעט בלתי ניתנת להשגה. והוא הקטן, הפצפון, יכול רק להתפלל שאולי מישהו ייתן לו פירורים של פירורים ממשהו של קדושה.

מה שבטוח שקדוש הוא לא, לא עכשיו וכנראה גם לעולם לא, בטח לא עם רשימת משימות בלתי ניתנת להשגה.

עד לכאן מרגישים את עודפי המוטיבציה. אולי עדיף בכלל להשאיר את כל הקדושה הזו לכל הצדיקים והמיוחדים האלו, זה לא בשביל אנשים פשוטים כמונו.

*

גם אתם ראיתם את הנורה האדומה נדלקת? זה אומר שמישהו כאן טועה בגדול.

הלכתם פעם לבדוק מה ההגדרה של קדושה?

למרבה הפלא, ממש למרבה הפלא, ההגדרה של קדושה בנויה בעיקר ממה לא לעשות. להיות קדוש זה בעצם להיות פרוש, מובדל ועוד כל מיני מושגי שלילה למיניהם.

לא ברור הקטע הזה, איפה כל הכיף? אם אין כל מיני נוסחאות מגניבות לקדושה, אז מה בדיוק אחד כמוני שרוצה להיות קדוש אמור לעשות?

*

תקשיבו טוב, יש כאן סוד גדול.

אם ההגדרה של קדושה היא בעיקר שלילה, פירושו שכדי להיות קדוש לא צריך לעשות שום דבר. רגע, אל תפלו מהכיסא, מה ששמעתם, כדי להיות קדוש לא צריך לעשות שום דבר.

יהודי הוא קדוש פשוט כי הוא יהודי, זה התרגום הפשוט של להיות חלק א-לוק ממעל ממש. בשביל להיות כזה צריך בסך הכל להיוולד לאמא יהודייה או להתגייר כהלכה, ומי שעונה לתנאים האלה עונה גם להגדרה 'קדוש'.

עכשיו תשאלו: אז למה אנחנו לא כאלה קדושים?

זהו בדיוק, הגדרות השלילה של הקדושה מלמדות אותנו מה מפריע לקדושה הטבעית שלנו להתגלות. מי שלא פרוש מהעריות מבצע 'חוסם קדושה מתקדם', מי שמלא בגאווה עוצר ממש בכוח את הקדושה שלו מלמלא את כל כולו.

מי שחי חיים פשוטים ונקיים יגלה שכל הדברים האחרים באים מעצמם: רגשות, השתוקקות, כיסופים, מעשים, הכל יגיע, צריך רק לא למנוע מאיתנו להיות שם.

בקיצור, מי שרוצה להיות קדוש שפשוט לא יפריע.

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן