בס"ד

חייל יקר ואהוב
1. זכור שיש לך פז"מ עולם, כשלושת אלפים ושלוש מאות שנה מיציאת מצרים – עם הנצח כבר עבר דרך אלוקית ארוכה ומתקדם כל הזמן לעבר הגאולה השלמה.
דברי הנביאים אמת, דבר אחד מדבריהם לא ישוב ריקם, וציפיית הישועה הזאת נותנת המון כוחות להתמודדות עם ההווה – השחיקה הצבאית.
2. זכור שלכל שבת יש מוצאי שבת ולכן כדאי מאוד לנצל את השבתות להתחזקות נפשית, רוחנית ונשמתית. להשקיע כסף בקניית חטיפים ושתייה בכמות מספקת שתשאיר אותך ואת חבריך ערים בבית הכנסת בשעת צהריים אחרי החמין.
3. זכור: זה לא הפז"מ – זה האדם!
זה בכלל לא משנה כמה זמן אתה בצבא ואיזה תפקיד אתה ממלא, ובאיזו יחידה אתה נמצא.
זה ממש משנה את כל האווירה אם אתה תמיד בעין טובה ודן לכף זכות את עצמך ואת כולם ומתקיים בך: "כל שרוח הבריות נוחה הימנו – רוח המקום נוחה הימנו".
4. "וזכרת את ה' אלוקיך כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל" – להיות חייל שמקבל אפילו פקודות מעצבנות בסבלנות וללא התפעלות. לזכות ולהיות חייל שבורח מהקנאה, התאווה והכבוד שמוציאין את האדם מהעולם האמיתי ומכניסים אותו לעולם מדומיין.
5. זכור שיש לך אמא ואבא שאוהבים אותך מאוד ומשקיעים בך מרגע יצירתך ועד היום, וכדאי שתקנה לאמא שלך זר פרחים קטן ויפה בכל ערב שבת קודש שאתה מגיע הביתה, ושתקנה לאבא שלך איזה מפיץ ריח נעים לרכב בריח מנגו, אפרסק או תות, ובפעם אחרת משהו אחר קטן שיכול לשמח אותו.
כמובן שראוי גם שתתקשר אליהם כל יום־יומיים כדי לשמח אותם בקולך הנעים!
6. זכור שאסור להיות מנפיצן – מי שמנפיץ הנפצות, זה ממש מעצבן את החבר'ה. "כל ימי גדלתי בין החכמים ולא מצאתי לגוף טוב אלא שתיקה".
בשביל מה לעורר סתם רגשות של אחים שלך שמתגעגעים הביתה ואין להם כוח למשימות ופקודות לא ברורות?
גם אם שמעת משהו – שתוק! שתוק וקבל שכר על שתיקתך, ועל כך שאתה כבר יודע (אולי) שעליך להתמלא ביותר כוחות כדי להרים את מצב רוחם של חבריך אפילו בבלת"מים שהרבה פעמים מעוררים תגובות לא שמחות במיוחד.

יהי רצון שנזכה לזכור את השם יתברך תמיד ולעשות רצונו בלבב שלם.

ארגון עמותת צל"ש – צבא לשם שמים

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן