מתאווה לתפילתן – שיתוף בסיפורים אמיתיים של ניסים בציפייה לילדים
יז כסלו, שעון ניו יורק
// הרצל קוסאשווילי

הסיפור שלנו ארוך ופתלתל, וחוצה יבשות וגבולות הגיוניים. לשטוח בפניכם את כל הסיפור לפרטיו, זו תהיה מלאכה לא קלה, מה גם שעם הפרעת הקשב שהדור שלנו לוקה בה, עדיף שאתמצת את עיקרי הדברים.
תחילתו של המהלך המופלא הייתה בחג הסוכות תשע"ו, עת יצר איתי קשר ידידי הרב אברהם וולף, שליח חב"ד באודסה, כשהוא מציע לי את ההצעה הבאה: "הרצל, בטח ניסיתם הרבה סגולות. אני אבין אותך אם תסרב. אבל יש 'אצלי' באודסה סגולה של 'הקפה חמישית'. שמעת עליה?"
עניתי לו שלא – והוא המשיך: "היו אצלי כמה שלא נושעו במשך שנים, וכשהם באו אלינו וקיבלו הקפה חמישית כשכל הקהל מברך אותם, הם נושעו באותה השנה. אבל אתה צריך לבוא גם בשנה הבאה, כדי להודות על הנס כאן באודסה".
בהתייעצות עם רעייתי, החלטנו ללכת על ההצעה שלו.
רכשנו ממתקים לחלק לילדים בהקפות בשני ימי החג הנהוגים בחו"ל, ארזנו תיק קטן, ובליל הושענא רבה נחתנו באודסה.
מי שהיה כבר באודסה, יודע על מה אני מדבר. יש שם בקהילה החמימה הזו משהו שלא פגשתי בהרבה קהילות חסידיות אחרות שפגשתי בימי חלדי. בכלל, היה שם בחג המיוחד הזה 'חשמל באוויר'.
בהקפות, הרב וולף עצר לפני תחילת ההקפה החמישית, ועלה לבמה כשהוא מבקש מהנוכחים לברך אותנו שנזכה בשנה הקרובה לבשר טוב בזרעא חייא וקיימא. הקהל שהיה מרוגש ומשולהב, ענה אחריו 'אמן' בקול גדול, וההקפה החמישית יצאה לדרך ואיתה הנס הגדול.
לאחר כחודשיים מההקפות הללו, בדרך לא דרך מצאתי את עצמי בי"ד כסלו באוהל הרבי מלובביץ' – שבוע בדיוק לאחר שחזרתי מחצר הרבי לאחר סיקור כינוס השלוחים העולמי. אלא שהפעם חזרתי לא כעיתונאי, אלא כחסיד שבא להתפלל, ורק להתפלל.
היה זה לאחר שחבר יקר ונדיר, ארגן לי בעזרת כמה ידידים טובים, זוג כרטיסים לנסיעה לרבי עבורי ועבור רעייתי, שמאוד רצתה לנסוע לרבי. לאחר כשלוש שנים מהביקור האחרון, היא רצתה להגיע לרבי ולבקש ממנו...
הכרטיסים ניתנו בלוויית שלושה תנאים ברורים: אי פרסום הנסיעה למעט למינימום ההכרחי; איסור יציאה למסע קניות במהלך הביקור (שנפל תאמינו או לא, על ה'בלאק פריידי' המפורסם); ואמירת כל התהלים וה'מענה לשון' בציון. כמובן שעמדנו בתנאים (למרות הקושי).
לפני היציאה חזרה לארץ במוצש"ק ט"ז כסלו (אור לי"ז כסלו), עברנו בדרכנו לשדה התעופה חזרה ארצה, שוב באוהל, כשאני מסכם עם רעייתי: "נכנסים לחמש דקות".
וכך הווה. רצתי למקווה לטבילה זריזה. נכנסתי לאוהל, וללא תיאום מראש עם רעייתי, כשנעמדתי מול ציון הרבי, גמרתי בלבי לבקש מהרבי את בקשתי בצורת 'הסכם', אם אפשר לומר כך.
אמרתי כך בלבי: "רבי יקר. קודם כל תודה על הברכות שהרעפת עלינו. אנחנו בטוחים שהן יתקיימו. אתה יודע שבאנו לכאן בשביל דבר אחד. בבקשה תן לנו את זה תוך שנה, ואני מבטיח מצדי לא להיות כפוי טובה ולבוא ולעדכן אותך בכל התקדמות שתהיה במצבנו, עד ללידה המיוחלת והבשורה הטובה הגדולה מכולן".
כך יצאנו מהאוהל בחזרה לבית מלאי תקוות.
לא אלאה אתכם בפרטים. רק אוכל לומר, שלאחר עשרות אם לא מאות פעולות טובות מצד אנשים יקרים עבורנו, לרבות 'פסק דין' שהראשון לציון הרב משה שלמה עמאר ערך במיוחד עבורנו ביום שושן פורים תשע"ו, בתיווכו של ידיד משותף ר' חיים גלינסקי, הגיעה אלינו בב' ניסן הבשורה הטובה והמיוחלת... כשתאריך הלידה 'המשוער' הוא י"ז כסלו תשע"ז.
שנה בדיוק מאז שעמדתי באוהל הרבי וביקשתי ממנו זאת.
בשבת קודש י"ז כסלו השתתפתי בהתוועדות בבית הכנסת, כשאני יודע שזהו היום המיוחל בו אשתי צריכה ללדת. הכינו אותי מראש לכך שזו לידה ראשונה... וזה יכול להתאחר גם בשבועיים... ולידה ראשונה זה לא קל... "תתפלל טוב טוב" הציעו כולם.
נשארתי בהתוועדות בבית הכנסת עד לשעה מאוחרת מאוד, כמובן לאחר שווידאתי בבוקר שהכול בסדר. אשתי הרגיעה אותי ואמרה לי: "הכל בסדר, לך תתוועד".
כשחזרתי מבית הכנסת, התברר לי שהלידה כבר החלה למעשה. לאחר הבדלה והתארגנות, יצאנו לבית הרפואה הסמוך 'אסף הרופא', כשאני ממלמל פרקי תהלים ומתרגש עם כל רגע שחולף. תאמינו או לא, חצי שעה לאחר שהגענו לבית הרפואה, ילדתנו המקסימה בכתה את הבכי הראשון שלה...
כשעתיים לאחר הלידה הגיעו למחלקת היולדות בני המשפחה הנרגשים וחברים טובים שהיה חשוב להם להיות איתנו ברגע הבלתי־נתפס והשמח הזה. המשפיע החסידי הרב מיכאל טייב הפליא ב'קולע' חסידי למהדרין אל מול עיניהם המשתאות של בני המיעוטים שצפו במחזה בעיניים המומות...
עכשיו אתם בטח חושבים לעצמכם. היי, היא נולדה לאחר השקיעה. י"ח כסלו... אכן, בתאריך הלידה שלה רשום י"ח כסלו, אבל בניו יורק השעה הייתה עדיין שלוש בצהריים של י"ז כסלו... אני את 'ההסכם' שלי עם הרבי עשיתי בי"ז כסלו לפי שעון ניו יורק. ובי"ז כסלו לפי שעון ניו יורק הילדה כבר הייתה בעולם... זה אם אתם ממש מתעקשים להיכנס לפרטים.
כמובן שבמהלך תקופה זו הגעתי ארבע פעמים לרבי לדווח לו (הסכם זה הסכם). דיווחתי על הבשורה הטובה בשעה טובה ומוצלחת, דיווחתי על הבדיקות הטובות שהתחילו להסתדר באורח פלא, וכמובן על ההתקדמות ועל כך שלפי כל הבדיקות הכל תקין והולך כמו שצריך. ואני עוד חייב כמובן ביקור הודעה/הודאה בע"ה בקרוב.
"הלב שלי פרח…"
אני נזכר שכשנודע לעולם שאנחנו מצפים לבשורות טובות, יצר איתי קשר ידידי ר' לוי וילימובסקי, שביקש לפגוש אותי מיידית. כשנפלנו האחד על צוואר השני, אמר לי ר' לוי במילים הללו: "הרצל יקירי. הלב שלי פרח ורעד כששמעתי זאת. אני חייב לומר לך משהו. גם אני חיכיתי שלוש־עשרה שנה לילד. יהיו הרבה שישמחו איתך, כי נכנסת להרבה לבבות ורבים אוהבים אותך. אולי לא שמת לב, אבל הרבה פעמים 'התחמקתי ממך', כי היה לי קשה להתבונן לך בעיניים. כאב לי לראות אותך כך, מסתובב חשוך ילדים באירועים של חברים, כשאתה מפרגן לכולם ולך אין...
"תקשיב לי טוב: רבים ישמחו איתך. אבל מי שיבין אותך ואת מה שעבר עליכם, זה רק אני ושכמותי... תכין את המשקה, כי הולכת להיות שמחה גדולה בשמיים וכאן אצלנו".
בנימה אישית, אני חייב לומר שהופתענו אני ורעייתי, וכמובן גם בני משפחתי, מהחיבוק הגדול שקיבלנו, ומהעובדה שהיינו מונחים בכל כך הרבה לבבות ותפילות. בגמרא במסכת נידה כתוב: "שלושה שותפים באדם - אביו, אימו והקב"ה". ולרבקה אידא שלנו יש אלפי שותפים בנוסף לשלושה הברורים – אתם.
זה לא מובן מאליו. התפילות החרישיות והגלויות, מבצעי החיזוק שנעשו לזכותנו, פרקי התהלים, ההחלטות הטובות וכל מה שנעשה, נעשה בלב חפץ ובכוונה טובה. גם אם לפעמים זה צבט אותנו יותר מאשר שימח...
אני מרגיש צורך להודות לכל אחד ואחת מכם בשמי, ובשם רעייתי גיבורת החיל שעמדה בניסיון הקשה ביותר שאישה יכולה לעמוד בו. לצפות שנים רבות לפרי בטן משלך, כשהיא מתפקדת כמטפלת במשרה מלאה במעון, מחתלת ומטפלת באהבה אין קץ בילדים אחרים... אין צורך להבהיר ולהמחיש מה זה אומר.
 בא עם מסר
רעייתי תמיד שאלה אותי כשהתחלתי לפרסם את הנס (כשהדבר התאפשר): "האם אתה לא נבוך להיחשף ככה?"
עניתי לה: "אני נבוך, אבל אני בא עם מסר. אני לא מספר את הנס הזה בשביל לסחוט מחיאות כפיים, אני בסך הכל רוצה להעביר בדרכי שלי, שנדע להודות ולא רק לבקש, ולא להיות כפויי טובה".
לצד השמחה האישית הגדולה שלנו, אנחנו לא שוכחים חברים טובים אחרים שגם מצפים לילדים וטרם נושעו. אל תאמרו נואש חברים יקרים. אין באמת אפשרות להבין את עוצמת הכאב כמו גם את עוצמת השמחה למי שלא התנסה בזה, ואנחנו חושבים עליכם הרבה ומייחלים לרגע שבו נשמע ונתבשר בשורות טובות, ישועות ונחמות.
אני לא מתיימר להבין חשבונות שמיים, ולא אשקר שהכל בתהליך הציפייה מורט העצבים היה 'סוגה בשושנים'. היו רגעי שפל וכאב והיו תקוות גדולות שנגוזו עד שהגענו לרגע הזה. זה לא היה קל כלל וכלל. להפך. כל יום שעבר ללא הישועה באופק היה זוועתי במיוחד, בפרט לאור העובדה שכולן מסביבנו ילדו. האחיות, הגיסות, החברות של אשתי והשכנות כמובן... בלי עין הרע.
אבל אני בהחלט יכול לומר לכם את המשפט הבנאלי והמאוד נכון: הנחמה שלאחר הציפייה הארוכה והמתישה שווה כל רגע ודמעה!

ואני בחסדך בטחתי
// רויטל ששון

הסיפור שלנו מתחיל לפני כמעט ארבע שנים, בהיריון הראשון שלנו. כשהגענו לחודש החמישי ביצענו סקירת מערכות, ובה התבשרנו על מומים מרובים בתינוק ועל ריבוי מוחלט של מי שפיר, מה שככל הנראה מעיד על לידתו של תינוק עם תסמונת דאון או לחלופין על תסמונת שנקראת טריזומיה 18, שבה התינוק עשוי למות בלידתו או מספר ימים לאחר מכן.
בשורה כזו, וכל שכן בהיריון ראשון לזוג שנשוי רק מספר חודשים, איננה פשוטה בכלל. נדהמנו.
הרופא שביצע את הבדיקה רשם לנו הפנייה לבית החולים לבדיקה נוספת באופן מיידי על מנת שנוכל לבצע הפלה כמה שיותר מהר. הזדעזענו מהקלות שבה הועלתה ההצעה להפיל עובר.
בסיום הבדיקה התחלתי לבכות ויניב לחש לי באוזן: "אל תבכי, תהיי חזקה. אנחנו מאמינים בקדוש ברוך הוא ורק הוא קובע, אל תשכחי".
כדי להבין את גודל התדהמה, באותו ערב יניב חגג יומולדת ותוכננה לו מסיבת הפתעה גדולה עם הרבה אנשים, עד כדי כך לא תיארנו לעצמנו שזאת תהיה התוצאה של הבדיקה.
למחרת בבוקר יניב נסע להתייעץ עם הרב קנייבסקי, שאמר לנו "תתפללו". זו הייתה עוד מכה עבורנו, כי אם הרב אומר לנו להתפלל, כנראה שמצבנו באמת לא טוב.
נסענו משם לכותל והתחלנו במסכת התפילות... אני זוכרת שישבתי ובכיתי כמו ילדה, אמרתי לה': רק אתה המחליט פה בעולם, לא הרופאים ולא אף אחד אחר, אתה יכול להחליט – חיים או מוות, חולי או בריאות. ופשוט התחננתי לעזרה.
יומיים אחרי כן הייתה ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי. נסענו למירון והמשכנו להתפלל, כשיצאנו משם אמרתי ליניב שאני מרגישה שהכל יהיה בסדר, אני לא יודעת להסביר את זה במילים אבל אני מרגישה שה' ירחם עלינו ויעזור לנו.

החלטנו שמה שלא יהיה, אנחנו לא מרימים ידיים ובשום פנים ואופן לא עושים הפלה. זה לא תפקידנו להחליט מי ימות ומי יחיה, החלטנו שנתפלל עד הרגע האחרון לרפואתו ואם בכל זאת יבחר בנו הקדוש ברוך הוא לגדל ילד עם מוגבלות נקבל זאת באהבה. כי אין רע מאת ה', הכל אצלו מדויק כמו שרק הוא יודע והוא גם ייתן את הכוחות להתמודד כי זו כנראה השליחות שלנו.
במקביל יניב נסע להרבה צדיקים בארץ לבקש ברכות ולשאול לעצתם,אמרו פה אחד, תביאו את הילד, לא תהיה לו תסמונת, הכל יהיה בסדר.
אחרי חודש של תפילות רבות הגענו לסקירה חוזרת בבית החולים, מלאים תקווה שהתפילות נשאו פרי ונתבשר כעת בבשורות טובות.
אך לא כך היו פני הדברים. לא רק שהבשורות המרות לא נעלמו, הן רק גברו. עכשיו הרופאים ראו עוד מומים, שרק חיזקו את ההערכה של הרופאים שמדובר באחת התסמונות הללו.
ארבעה רופאים מומחים בדקו אותי, וביניהם הפרופסור, מנהל המחלקה לאולטרה־סאונד. הם הגיעו למסקנה חד משמעית, שחייבים להפיל וכמה שיותר מהר.
יניב ואני כבר היינו מנוסים מהבדיקה הקודמת, חייכנו אחד לשני בהבנה שהם לא המחליטים, רק ה' קובע מה יהיה בסוף.
אחרי הבדיקה יניב אמר לי: "לא רציתי להגיד לך לפני הבדיקה, אבל התחושה שלי היא שהניסיון הזה לא ייגמר בהיריון אלא רק בלידה".
זאת לא הייתה בשורה משמחת עבורי שכן הלחץ מצד הרופאים היה גדול ומטלטל.
במקביל, הרופאים גם ראו שיש לי צירים מוקדמים והחליטו לאשפז אותי...
נשלחתי שוב לאותה הבדיקה. אנחנו לא מבינים, רק הרגע חזרנו ממנה וגם טכנאית האולטרה־סאונד הייתה בהלם מהעניין, אבל עשתה את מה שנדרש. בסוף הבדיקה היא אמרה: "אל תאמינו לכל מה שאומרים לכם, רק ה' מנהל את העסק". ואז הבנו שנשלחנו לבדיקה הנוספת רק כדי לפגוש שליחה של ה' שתחזק אותנו שאנחנו בדרך הנכונה, זה היה מאוד מרגש.
לאורך האשפוז, מדי יום עברתי בדיקות אולטרה־סאונד. כל יום נשלחו אלי רופאים שניסו לשכנע אותי להפיל, מכיוון שהסבירות למחלות הללו היא כמעט וודאית ואנחנו עשויים להגיע למצב של פגיעה ברחם ואולי אפילו לסכן את יכולתנו ללדת ילדים בעתיד.
באחד הימים אף נשלחה אליי רופאה בכירה מהפגייה לשכנע אותי שאני עומדת לעשות את טעות חיי, וכדאי מאוד שאפיל את העובר ואחסוך לעצמי את הסבל.
במקביל יניב המשיך לדבר ולהיפגש עם צדיקים. כולם, בלי יוצא מן הכלל (והיו לא מעט), אמרו לנו לא להפיל ושהכל יהיה בסדר.
וכך עברנו את המשך ההיריון, מצד אחד הרופאים אומרים לנו מדי יום שיש הרבה בעיות ולוחצים עלינו לבצע הפלה, ומנגד הצדיקים ממשיכים לברך ולהגיד שהכל יהיה בסדר. ניסיון לא פשוט באמונה.
לא רק עבורנו אלא גם עבור המשפחות, אנחנו בעלי תשובה וההורים חשבו שהשתגענו, איך אנחנו רואים ממצאים רפואיים מול העיניים שמצביעים בבירור על מחלות ואנחנו מקשיבים לרבנים?!
ובאמת זה היה חזק מאיתנו, התחושה העמוקה והברורה שהקדוש ברוך הוא איתנו, בכל רגע ורגע.
אומרים שכשהקדוש ברוך הוא נותן ניסיון הוא גם נותן כוחות וכך הרגשנו, קיבלנו כוחות עצומים שאין הסבר אחר מאיפה הם הגיעו.
המשכנו לפגוש כל מיני שליחים אקראיים שהיה ברור שהם שליחיו של ה' יתברך, שחיזקו לנו את הידיעה שרק הקדוש ברוך הוא מנהל פה את העסק ורק הוא קובע.
מספר ימים לאחר האשפוז יניב נסע שוב לרב קנייבסקי.
בדרך לשם אחי אמר לו, שחשוב מאוד שהרב יגיד בפיו שהילד יהיה בריא, שכן הרב בבחינת "צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים".
כשהגיעו וסיפרו לרב את הסיפור, הרב ענה: "ברכה והצלחה".
הם המשיכו ללחוץ על הרב: "מה לענות ליולדת? היא לחוצה..."
הרב ענה: "הילד יהיה בריא ושלם".
המילים הללו חיזקו אותנו מאוד.
לאורך כל הדרך אי הוודאות היה גדול, לא באמת ידענו מה יהיו תוצאות ההיריון...
בשבוע 35 (אחרי עשרה שבועות עם צירים מוקדמים ובטן ענקית־ענקית) הגעתי למיון לאחר ירידת מים. בבדיקה האחרונה לפני הלידה הסביר הרופא לסטז'רית שלידו: "את רואה, יש לעובר שלה ראש עגול, יש לה ילד עם תסמונת דאון".
אחרי כמה שעות ילדתי.
רופאת הילודים שנכחה בחדר הלידה שאלה את יניב: "על סמך מה אמרו לכם שיש לכם ילד עם תסמונת דאון? כי אני לא רואה כלום"...
נולד לנו ילד רגיל ומתוק, פג במשקל 1,700. היינו מאושפזים איתו חמישה שבועות במרכז הרפואי.
בגיל יומיים הוא עבר ניתוח לתיקון חסימה במעי שגרמה לריבוי מי השפיר. בגיל חודש הוא עבר שני ניתוחים בלב, והוא עתיד לעבור ניתוח נוסף בהמשך לתיקון המום הלבבי שלו.
במהלך ההיריון הקפדנו להתפלל ולקרוא שמות של צדיקים ופרקי תהלים. לאחר הלידה רציתי לקרוא תהלים להודות לה' על הנס, וכשפתחתי את התהלים של אותו היום, כ"ד בחודש, התגלו לנגד עיני כל פרקי ההלל. הרגשתי שזה עוד מסר מה', עכשיו נשאר רק להודות. קראתי אותם ולא הפסקתי לבכות מהתרגשות.
הימים הללו היו עם תחושה גדולה שה' איתנו, בכל רגע ורגע.
ראינו את זה בכל השלבים בהיריון ובאשפוז הממושך.
במהלך כל התקופה, מעבר לכוח האמוני הרגשנו שקיבלנו הרבה כוחות לפעול במציאות, וה' זיכה אותנו להשפיע ולו במעט בסביבתנו: בראש השנה יניב זכה לתקוע בשופר לעשרות אנשים, זכינו לעשות הפרשת חלה בחדר האוכל של היולדות, זכינו לכמה שיעורי תורה, קריאת תהלים משותפת והרבה שיחות אמוניות עם אנשים שחוו דברים דומים אלינו, והרגשנו שה' איתנו בכל מעשה שעשינו.
כל תקופת ההיריון שלנו הייתה במקביל למבצע "צוק איתן" ובה היינו עדים להרבה מאוד אירועים משמעותיים ברמה הלאומית, שהתרחשו ממש במקביל לאירועים הפרטים שלנו. בכל הזמן הזה זכינו לראות בגודלו ועוצמתו של הקדוש ברוך הוא ושל עם ישראל, זכינו לראות את הניסים שהקדוש ברוך הוא עשה איתנו באופן פרטי ועם עם ישראל.
ועל כן שמו של בננו הוא על שם הא־ל שעזר לנו ולעם ישראל – אלעזר ישראל.
כיום אלעזר ישראל בן שלוש, ילד מתוק עם מאור פנים, שנכנס ללב של כל מי שפוגש אותו, ואנחנו מרגישים שזאת זכות גדולה עבורנו שנבחרנו להיות ההורים שלו.
גם היום אנחנו זוכים לראות ניסים גדולים איתו. לאחר ניתוח הלב שלו נאמר לנו שהחלק שהשתילו לו מחזיק בדרך כלל רק עד גיל שמונה חודשים ובמקרה הטוב עד גיל שנה וחודשיים. אנחנו כבר בגיל שלוש וחודשיים והניתוח הבא צפוי להיות בעז"ה לקראת גיל ארבע, שזה בהחלט נס. פעם אמר לי הרופא הקרדיולוג שמטפל בו, שאלעזר ישראל לא מתנהג כמו בסטטיסטיקה אלא מתנהג כמו שהוא רוצה. הצבעתי לו השמימה ואמרתי לו: "הוא מתנהג כמו שהוא (הקדוש ברוך הוא) רוצה".
אני ממש יכולה לומר שבלידה הזו גם נולדה האמונה שלי מחדש, בכוח של תפילה ואמונה תמימה בה' ובצדיקיו.
אין ביכולתן של מילים להעביר את החוויה העצומה שחשנו ואנחנו חשים בכל הנוגע לסיפור שלו.
יש רגעים בחיים ששמעתי סיפורים על כוחה של תפילה ואפילו הרגשתי זאת באופן אישי, אבל לא דמיינתי שבאמצעות תפילה אפשר לשנות גזרות משמיים.
חשוב לנו לומר כי הרופאים ביצעו את תפקידם כראות עיניהם ואנו רואים בהם שליחיו של הקדוש ברוך הוא שהעביר אותנו במסע המשמעותי הזה שגידל אותנו מאוד, אמונית, רוחנית ולא פחות חשוב גם זוגית.
מבין כל השליחים שליוו אותנו בדרך, זכינו בשני שליחים משמעותיים במיוחד שלא ברור לנו איך היינו עוברים את זה בלעדיהם, הרבנים שלנו: הרב אור טאוב והרב יובל בר נתן, מקהילת נהורא ברמת גן, שהיו שם עבורנו רוחנית, נפשית ואמונית ונתנו לנו הרבה הכוונה וכוחות בדרך.
שיהיו דברים אלו לרפואה שלמה ובריאות איתנה לבננו, אלעזר ישראל בן רויטל, בתוך שאר כל חולי ישראל.
נשמח לתגובות במייל [email protected]

שלושים ושתיים שנים של תפילה
// האדמו"ר מ"מבקשי אמונה"

"אני מבטיח לך שלא יהיו לך ילדים לעולם!" אמר לי מקובל גדול שהפצרתי בו לתת את ברכתו והבטחתו. צדיק מפורסם אחר אמר לי ביגון: "איני רואה לך ילדים, אולם על ידי שתעמיד תלמידים הגונים דורשי ה’, יישאר לך שם ושארית לעולמי עד!"
בעשירי לחודש שבט, שנת תשל"ט, עמדנו תחת החופה... השנים שחלפו מאז היו מלאות בציפייה דרוכה וארוכה רצופת תפילות ותחנונים לפני בורא העולם. שלושים ושתיים שנים וחודשיים בהם לא אמרנו נואש, התפללנו, חיכינו וקיווינו.
אי אפשר לתאר את שברון הלב ואת הצער העמוק בו היינו שרויים, אוקיינוסים של עגמת נפש עברו עלינו כשהסכנה הגדולה שריחפה מעל ראשנו היה היאוש. לא היה חסר מי שייאש אותנו, מאנשי רפואה עד מקובלים רואי נסתרות.
אולם המשכנו כל אותן שנים להתפלל, לקוות, להתברך אצל צדיקים ולנסות סגולות רבות.
התחזקתי בכל כוחותיי בה’ יתברך והצבתי נר לרגלי את דבריו של הרב הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע ששאג: "געוואלד, אין שום ייאוש בעולם כלל!" ידעתי את אשר אמרו חז”ל: "אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם, אל ימנע עצמו מן הרחמים". והחלטתי לקבל על עצמי תוספת תפילה:
להתפלל מדי יום בדמעות שליש על ציון מצבתה של רחל אמנו, ולסיים שם את ספר התהלים כולו.
גם היא הייתה עקרה שנים רבות עד שחסד שמים השיגה וילדה את יוסף ובנימין.
שנה שלימה הגעתי מדי בוקר אל הציון הקדוש של 'מאמע רחל' ובקול נהי בכי תמרורים סיימתי את ספר התהלים, דבר יום ביומו. העתרתי וביקשתי מאבי שבשמים שיזכני לשכר פרי הבטן. כעבור שנה מתמדת של תפילה ואמירת תהלים ניסה היצר לשבור את רוחי וללבי החלו להתגנב מחשבות: “שנה שלימה אתה מתפלל לפנות בוקר בציון הקדוש ועדיין ישועה לא באה, אין זו אלא גזרת שמים ומה לך שתמשיך להתפלל ולבקש”. אולם המשכתי להתחזק והחלטתי להמשיך באמירת כל ספר תהלים מדי שחר בציונה של רחל אמנו.
בתום השנה השנייה, בי”ב באדר ב’ תשע”א, הגיעה הישועה הפלאית - פקד ה’ אותנו בזוג תאומות!
מדברים אלו למדתי לימוד גדול אותו אציע לפני כל מבקש ישועה:
דבר ראשון - אסור להתייאש! יעבור על האדם מה שיעבור עליו ועדיין חלילה לו מלהרים ידיים, עליו להתחזק באמונה תמימה במי שאמר והיה העולם, הקדוש ברוך הוא הוא כל יכול ובכוחו הגדול לשנות סדרי בראשית!
ועוד, צריכים ללמוד על כוחה של תפילה. להתפלל ולהתפלל ושוב להתפלל. בכוחה של תפילה האדם יכול לחולל ניסים ונפלאות ממש!
מתוך שיחה לכתב 'המבשר'

אהבת את המאמר? שתפו

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן