זה קרה לא מזמן. נסעתי עם בעלי ברכב, ובהשגחה פרטית הרדיו היה מכוון לרשת 'גלי ישראל' והתראיין זמר דתי שהוציא דיסק חדש בשם "יהלום". השדרן מראיין את הזמר ואז מכריז שעכשיו יושמע שיר הנושא של הדיסק "יהלום". השיר מתחיל להתנגן. שיר מקסים, שמדבר על כך שכל יום הוא כמו יהלום, בדיוק על אותו רעיון של השיר שלי "יהלום" שכתבתי לפני עשר שנים: "היום הוא היום הוא היום, הבנתי לפתע פתאום, היום לו ציפיתי שנות אור. אני אפסיק לפחד ולבלום ואעז לעשות ולנשום, אלטש את היום שיאיר כיהלום…". שיר מספר שתיים בדיסק שזכיתי להוציא לפני פחות משנתיים.

לא הצלחתי. הצלחתי
אני מקשיבה לשיר ועולה בי תחושה לא טובה. מנמיכה קצת את הווליום, מסתכלת על בעלי ואומרת לו בקול מבואס: "איזה קטע שאת השיר החדש הזה, שרק יצא, שומעים ברדיו המון אנשים, ואילו השיר שלי חיכה שנים. ניסיתי למכור אותו לזמרים אחרים ולא הצלחתי ולבסוף הקלטתי אותו ועכשיו הוא נחשף לאט לאט, מהופעה להופעה, מאישה לאישה". הרגשתי לרגע קטן החמצה גדולה.
בעלי מיד הזכיר לי שבמשך השנים שניסיתי למכור את השירים לזמרים אחרים לא חלמתי אפילו לשיר בעצמי, והקדוש ברוך הוא בחסדו הגדול, לא אפשר לזה לקרות. כמה פעמים הייתי במשא ומתן, והיו גם כמה זמרים שהקליטו שירים שלי, אבל איכשהו שום דבר לא יצא אל הפועל והשירים נשארו במגירה. מה שנראה לי אז כמו קללה, הפך לברכה גדולה. זה מה שאילץ אותי לבסוף למצוא את האומץ ואת הזמרת שבי ולשיר את שירַי בעצמי. גם הדיסק יצא רק כפתרון לנשים בקהל שרצו לשמוע את שירי ולא יכלו למצוא אותם ביוטיוב וברדיו, בלית ברירה הוצאתי דיסק. כמה ברכה, אושר ושמחה נגרמו לי ולנשים רבות בזכות גבולות ההלכה, בזכות הקשיים וחוסר ההצלחה. "לכל אחד יש את השליחות שלו, ציפי", הוסיף בעלי ואמר "אחד צריך להגיע למספר גדול של אנשים והאחר, לגעת עמוק בלבבות ספורים". השיר כבר כמעט הסתיים ואני הגבהתי את הווליום בחזרה.

לא מונחת בקופסה
לרגע התביישתי, איך שכחתי את האמונה החזקה הזאת שמלווה אותי יום יום, מאיפה בכלל באה תחושת ההחמצה? מה אני יודעת על אותו זמר ועל הדרך שעשה עד שהגיע לאן שהגיע, ואיפה התודה לה' על המקום שבו אני נמצאת? כל־כך הרבה אנשים חולמים ומתפללים שהעולם ייהנה מהיצירה שלהם ותפילתם טרם נענתה…
ואז נזכרתי בציטוט נפלא מראיון שקראתי פעם עם המשוררת זלדה ז"ל: "יש מי שחושב כי אם האדם הוא דתי, הרי אמונתו מונחת בקופסה. ואין מבינים כי יום יום צריך המאמין לחדש את אמונתו"..

אהבת את המאמר? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים שיכולים לעניין אותך

מצאתם טעות בכתבה?

נשמח שתדווחו לנו וככה נוכל לתקן...

דילוג לתוכן